Darmowe bilety w Bundeslidze! Wszystko przez... bombę

Piłka nożna
Darmowe bilety w Bundeslidze! Wszystko przez... bombę
fot.PAP/EPA

Niemiecki klub piłkarski FC Augsburg rozda ok. 4000 biletów na jeden z meczów ekstraklasy wolontariuszom, którzy pomagali w niedzielę w ewakuacji ok. 54 tysięcy osób. Była ona konieczna, ponieważ w mieście znaleziono prawie dwutonową bombę z II wojny światowej.

W największej akcji ewakuacyjnej w powojennej historii Niemiec uczestniczyły cztery tysiące ochotników Czerwonego Krzyża, straży pożarnej i ochotniczej policji. To właśnie ich chce nagrodzić szef FC Augsburg Michael Stroell oraz burmistrz miasta Kurt Gribl. - Współpraca różnych organizacji i pomocników była wzorowa. Widzieliśmy to też na przykładzie wydarzeń na naszym stadionie - powiedział Stroell, cytowany na oficjalnej stronie klubu. Na WWK Arena kilka godzin przeczekała część z ewakuowanych obywateli.

 

Ważąca 1,8 tony bomba została znaleziona we wtorek na placu budowy w centrum miasta. Rozbrojono ją przed godz. 19 w niedzielę. - Przyjmując mieszkańców w potrzebie, FC Augsburg pokazał, że nie jest mu obojętny los naszej wspólnoty. Jestem wdzięczny i czekam z niecierpliwością na wyjątkowy wieczór na stadionie, gdzie pojawi się mnóstwo wolontariuszy i wolontariuszek - skomentował Gribl.

 

Na razie nie podano, o jakie konkretnie spotkanie chodzi. FC Augsburg po 16 kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli ekstraklasy. Zgromadził 18 punktów i traci 21 do lidera - Bayernu Monachium.

 

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie