Vive wznowi treningi 9 stycznia

Piłka ręczna
Vive wznowi treningi 9 stycznia
fot. Cyfrasport

Dziewiątego stycznia wznowią treningi piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce. Mistrzowie Polski podczas okresu przygotowawczego nie mają w planie żadnych gier kontrolnych. „Skupimy się na przygotowaniu motorycznym do rozgrywek” – przyznał drugi trener Tomasz Strząbała.

Na pierwszym treningu pojawią się zawodnicy, którzy nie zagrają w barwach swoich reprezentacji w styczniowych mistrzostwach świata. „Dzięki temu, że kilka reprezentacji odmłodziło swoje składy, będę miał do dyspozycji dużo więcej zawodników niż to było w latach poprzednich” – podkreślił szkoleniowiec.

 

W najbliższych mistrzostwach świata nie zagrają Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski i Michał Jurecki. Do dyspozycji Tomasza Strząbały będą też Darko Djukic i Branko Vujovic (Serbia i Czarnogóra nie zagrają w MŚ) oraz Uros Zorman, który nie znalazł się w kadrze Słowenii na francuski turniej.

 

„Mateusz Kus jest na liście rezerwowej kadry, ale myślę, że zostanie z nami. Patryk Walczak też będzie z nami trenował. W zajęciach pierwszego zespołu uczestniczyć też będzie kilku zawodników drugiej drużyny’ – dodał asystent Tałanta Dujszebajewa.

 

Zespół będzie miał co drugi dzień dwa treningi, w pozostałych tylko jeden. „Mamy w zespole zawodników, którzy w tym roku grali bez żadnej przerwy praktycznie przez 12 miesięcy” – podkreślił szkoleniowiec.

 

„Musimy oszczędnie gospodarować ich siłami, nie możemy ich zajechać. Dlatego też wszystkie weekendy podczas przygotowań zespół będzie miał wolne od treningów” – dodał.

 

W okresie przygotowawczym mistrzowie Polski nie będą prawdopodobnie rozgrywać żadnych gier kontrolnych. „Mamy bardzo napięty terminarz gier w drugiej części sezonu” – wyjaśnił drugi trener Vive.

 

„Będziemy grali dużo więcej spotkań niż inne zespoły. Oprócz Pucharu Polski i meczów polskiej ekstraklasy czekają nas przecież spotkania Ligi Mistrzów. Dlatego podczas przygotowań kładziemy nacisk na przygotowanie motoryczne, tak aby zespół był w najwyższej dyspozycji w maju i na początku czerwca” – zakończył Strząbała.

 

Rozgrywki polskiej ekstraklasy piłkarze ręczni Vive Tauronu wznowią 8 lutego wyjazdowym meczem z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. Kilka dni później kielecki zespół czeka spotkanie w Lidze Mistrzów, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z niemieckim Rhein Neckar Loewen.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze