Mourinho: Pogba to najlepszy pomocnik na świecie!

Piłka nożna
Mourinho: Pogba to najlepszy pomocnik na świecie!
fot. PAP

Jose Mourinho jest zdania, że Paul Pogba - choć pełnię swoich możliwości ma pokazać w przyszłym sezonie - to już teraz jest najlepszym pomocnikiem na świecie. - Jest młody, robi postępy i ciągle chce się uczyć - powiedział.

Francuz jest najdroższym graczem w historii po tym, jak zmienił Juventus na Manchester United za około 105 milionów euro. Początek w swoim starym zespole nie był najprostszy, lecz z każdym kolejnym meczem jest coraz lepiej. Trudno mówić jeszcze, że jest to najwyższy poziom, ale jego trener już teraz ma go za najlepszego na świecie. Jose Mourinho bardzo ceni sobie współpracę z młodym pomocnikiem i zapewnia, że ona jeszcze owocniejsza.

- To najlepszy pomocnik na świecie. Jest jeszcze młody, musi się wiele nauczyć, ale ciągle robi postępy! Ma też wspaniałego agenta, który dużo wymaga od swoich graczy. Pogba ma wszystko, by osiągnąć sukces - powiedział.

Zdaniem Portugalczyka, Pogba może w przyszłości sięgnąć po Złotą Piłkę, ale tylko w przypadku, gdy reguły jej przyznawania się nieco zmienią.

- Jeśli nie jesteś zawodnikiem strzelającym gole, to nie wygrasz tej nagrody. Jeśli to się zmieni, to Pogba może zwyciężyć. To pomocnik, ale będzie strzelał więcej goli, bo ma to do tego predyspozycje - dodał.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze