MP w biathlonie: Zwycięstwa BKS WP Kościelisko i BLKS Żywiec w sztafetach

Inne
MP w biathlonie: Zwycięstwa BKS WP Kościelisko i BLKS Żywiec w sztafetach
fot. PAP

Biathloniści klubu BKS WP Kościelisko wywalczyli mistrzostwo Polski w sztafecie mieszanej 2x6+2x7,5 km, a zawodnicy BLKS Żywiec - w rywalizacji par mieszanych w Kościelisku. W czwartek rozegrane zostaną biegi sprinterskie z udziałem krajowej czołówki.

Sztafety i pary mieszane walczyły o medale MP po raz pierwszy w historii imprezy. Złote medale zdobyli Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń, Tomasz Jakieła i Łukasz Szczurek (wszyscy BKS WP Kościelisko) oraz Magdalena Gwizdoń i Grzegorz Guzik (oboje BLKS Żywiec).

 

Warunki pogodowe były bardzo trudne. Sypał gęsty śnieg, okresowo pojawiały się silniejsze podmuchy wiatru, co w połączeniu z mrozem wahającym się od minus 5 do minus 8 stopni, znacznie utrudniało bieg i strzelanie.

 

"Świeża warstwa śniegu powodowała, że na trasie było naprawdę ciężko. Bardzo słaba też była widoczność na strzelnicy, a mimo to obeszło się bez karnych rund, więc taka wygrana to prawdziwa radość" - cieszyła się Pitoń.

 

Radości ze zwycięstwa w "supermikście" nie kryła także Gwizdoń.

 

"Bardzo się cieszę, bo przeszliśmy z Grzegorzem do historii. Jako klub też po raz pierwszy pobiegliśmy zimową sztafetę i od razu udało się wygrać, więc satysfakcja ogromna" - powiedziała.

 

Zapytana, czy pogoda bardzo utrudniała start, Gwizdoń stwierdziła krótko: "Trzeba umieć walczyć w każdych warunkach".

 

O prawdziwym pechu może mówić Monika Hojnisz, która biegnąc w sztafecie z Rafałem Penarem miała duże problemy na strzelnicy.

 

"Do mojego przyrządu dostał się śnieg, przymroziło mi obiektyw i niestety nic nie widziałam na pierwszej zmianie. Dopiero gdy pobiegł Rafał mogłam spróbować coś z tym zrobić, ale niestety już było za późno i ostatecznie mamy tylko trzecie miejsce. Ale to jest sport, więc trzeba się pozbierać i ruszyć do walki ze zdwojoną mocą" - podsumowała zawodniczka AZS AWF Katowice, która w czwartek pobiegnie także w sprincie.

 

Obok niej na starcie stanie cała polska czołówka, m.in. Gwizdoń, Kamila Żuk, Krystyna Guzik, jej mąż Grzegorz, Łukasz Szczurek, Mateusz Janik czy Rafał Penar.

 

Medaliści MP w biathlonie:
 
 sztafeta mieszana:
 
  1. BKS WP Kościelisko
 (Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń, Tomasz Jakieła, Łukasz Szczurek)
  2. AZS AWF Katowice
 (Krystyna Guzik, Kamila Żuk, Szymon Kaczyński, Marcin Piasecki)
  3. BKS WP Kościelisko II
 (Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła, Tadeusz Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos)
 
 sprint par mieszanych:
 
 1. BLKS Żywiec (Magdalena Gwizdoń, Grzegorz Guzik)
 2. BKS WP Kościelisko (Anna Maka, Andrzej Nędza-Kubiniec)
 3. AZS AWF Katowice (Monika Hojnisz, Rafał Penar)
 
SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze