Radwańska spędzi Sylwestra w Chinach

Tenis
Radwańska spędzi Sylwestra w Chinach
fot. Instagram

Agnieszka Radwańska zakończyła okres przygotowawczy do nowego sezonu. Już czwartek trzecia tenisistka rankingu WTA poleci do chińskiego Shenzhen. Tam spędzi Sylwestra i zainauguruje nowy sezon.

Radwańska nietypowo dla siebie cały okres międzysezonowy spędziła w Polsce. Treningi w Warszawie rozpoczęła pod koniec listopada. Za przygotowanie fizyczne 27-letniej zawodniczki w tym okresie odpowiadał Remigiusz Rzepka, który znany jest ze współpracy z reprezentacją Polski w piłce nożnej, ale ma też doświadczenie w prowadzeniu tenisistów. W rozmowie z PAP zaznaczył, że trening wykonany pod jego okiem przez trzecią rakietę świata był intensywny.

 

– O jego efektach przekonamy się jednak dopiero w trakcie sezonu – zaznaczył

.

W środę pochodząca z Krakowa Radwańska dwukrotnie pojawiła się na korcie. Podczas pierwszych zajęć przebijała piłkę z trenerem Tomaszem Wiktorowskim, a na drugich ze sparingpartnerem Dawidem Celtem.

 

Dzień później zaś uda się do Shenzhen. Rozpoczynającym się 1 stycznia turniejem WTA Polka zainauguruje sezon. Wygrała poprzednią edycję tych zawodów. Kolejne planowane starty w jej kalendarzu na styczeń to Sydney i wielkoszlemowy Australian Open.

 

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze