Schalke 04 w nowym składzie z Vanderem i Selfiem

E-sport
Schalke 04 w nowym składzie z Vanderem i Selfiem

Według źródeł blisko organizacji, ta zapełniła już swoją dywizję League of Legends przed nadchodzącymi rozgrywkami wiosennego splitu Challenger Series w Europie. W zespole ma znaleźć się kilka dość rozpoznawalnych graczy, w tym także i dwóch Polaków.

Zgodnie z doniesieniami, na górnej alei występować ma Max "Satorius" Gunther, który obecnie formalnie zajmuje miejsce w Team LDLC, a do niedawna był mocno powiązywany z uczestniczącym w LCS Origen. Wspomniane powiązania nie sprawdziły się w przypadku domniemanego midlanera hiszpańskiej drużyny, jakim miał być Sun "Mickey" Yong-min, który ostatecznie dołączył do ROX Tigers, więc niewykluczone, że podobnie może być w przypadku Satoriusa.


Jean "Loulex" Burgevin, który ma być junglerem Schalke, może być do tej pory kojarzony z występów w takich zespołach, jak choćby H2KGaming czy Unicorns of Love. Od maja tego roku Francuz nie był jednak nigdzie zakontraktowany i wyczekiwał interesujących propozycji.


Na środkowej alei zaprezentować się ma Marcin "Selfie" Wolski, który do niedawna wspomagał Misfits w walce o slot w EU LCS, lecz niedawno został z niewiadomych bliżej przyczyn wyrzucony z drużyny, a na jego miejsce w dość szybkim tempie sprowadzony został Tristan "PowerOfEvil" Schrage. Polaka mogliśmy wcześniej zobaczyć w rozgrywkach europejskich najwyższego szczebla pod banderą SUPA HOTCREWMeet Your Makers oraz jako chwilowy zmiennik w H2K Gaming.


Występujący jeszcze w tym miesiącu w GIANTS Gaming podczas IEM Gyeonggi Elias "Upset" Lipp ma uzupełnić szeregi zespołu jako marksman. Wspomniana drużyna wydała po tej imprezie oficjalne oświadczenie, w którym zapewniła, że zawodnik postanowił przerwać negocjacje w sprawie kontraktu bez wcześniejszego motywu lub uzasadnienia.


Dolną aleję wypełniać ma także drugi z Polaków - Oskar "Vander" Bogdan, który rozstał się z H2K Gaming, lecz na swoich mediach społecznościowych kilkukrotnie podkreślał, że nie zrezygnuje z występów na scenie i będziemy mogli go zobaczyć już w nadchodzącym splicie.


Według doniesień skład Schalke 04 na nadchodzący split prezentuje się następująco:

 


• Top - Max "Satorius" Gunther
• Jungle - Jean "Loulex" Burgevin
• Mid - Marcin "Selfie" Wolski
• ADC - Elias "Upset" Lipp
• Support - Oskar "Vander" Bogdan

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze