Zawodnicy Legii: Podnieśliśmy się z kolan i w następnym roku będziemy jeszcze silniejsi

Piłka nożna
Zawodnicy Legii: Podnieśliśmy się z kolan i w następnym roku będziemy jeszcze silniejsi
fot. Cyfra Sport

Piłkarze Legii, choć początku obecnego sezonu nie mogli zaliczyć do udanych, cały kończący się rok oceniają pozytywnie. "Charakter drużyny poznaje się po tym, jak podnosi się z kryzysu, a my podnieśliśmy się z wielkim przytupem" - powiedział Bartosz Bereszyński.

"Najważniejsze jest jak dla nas ten rok się kończy. To był wyjątkowy czas dla Legii, bo obchodziła setną rocznicę powstania. Wszyscy marzyliśmy o zdobyciu dubletu i awansie do Ligi Mistrzów. Udało nam się to osiągnąć. Po tym jak w Lidze Mistrzów trafiliśmy do jednej grupy z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona, wszyscy marzyli o zdobyciu jakiś punktów. To również nam się udało. Jednak to, że zajęliśmy trzecie miejsce w grupie i wywalczyliśmy awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej było +wisienką na torcie+ i zwieńczeniem tego dobrego dla nas okresu" - ocenił Jakub Rzeźniczak.

 

Po 10 kolejkach ekstraklasy Legia z dorobkiem 10 punktów zajmowała 14. miejsce w tabeli i była tuż nad strefą spadkową. Od 11. kolejki zespół prowadzi trener Jacek Magiera. Jego bilans w ekstraklasie to osiem zwycięstw, remis i porażka; bramki: 33-10. Przed rundą rewanżową stołeczny zespół jest trzeci, a do prowadzących Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk traci cztery punkty.

 

"Na pewno każda drużyna czasami ma swoje kryzysy. Jednak charakter zespołu poznaje się po tym, jak się podnosi z tego kryzysu. My podnieśliśmy się z wielkim przytupem i teraz już nikt nie pamięta o tym, co było kiedyś. Teraz każdy chce przychodzić na stadion i kibicować Legii. To bardzo fajne" - zaznaczył Bereszyński.

 

Prawy obrońca był jednym z wyróżniających się zawodników Legii, co zaowocowało powrotem do reprezentacji Polski. Nie ukrywa, że rozważa odejście w zimowym okienku transferowym.

 

"Przez ostatnie pół roku wiele rzeczy było tak, jak sobie wymarzyłem i sobie życzyłem. Jednak zawsze widzę w sobie rezerwy i wierzę, że może być lepiej. Nie możemy zadawalać się tym, co mamy i musimy twardo stąpać po ziemi. Z każdym treningiem i meczem musimy podnosić swoje umiejętności oraz wygrywać każdy kolejny mecz. To niezbędne do zdobycia mistrzostwa Polski" - dodał Bereszyński.

 

Legia sprawiła też sporą niespodziankę w Lidze Mistrzów. Po remisie z Realem Madryt i zwycięstwie ze Sportingiem Lizbona zajęła trzecie miejsce w grupie i dzięki temu w lutym zagra w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Do doświadczenia nabytego w Champions League ostrożnie podchodzi Michał Kucharczyk.

 

"Do tego musimy podejść spokojnie, bo dopiero uczymy się Ligi Mistrzów. Jeśli gralibyśmy przez dwa-trzy lata z rzędu, to wówczas moglibyśmy powiedzieć, że dzięki temu doświadczeniu możemy sobie ułatwiać drogę w drodze do mistrzostwa Polski" - przyznał Michał Kucharczyk.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze