Legendarny trener odchodzi z Muszyny!

Siatkówka
Legendarny trener odchodzi z Muszyny!
fot. Cyfrasport

Bogdan Serwiński zrezygnował z prowadzenia Polskiego Cukru Muszynianki Enea. 60-latek ponad połowę życia spędził w tym klubie!

Trener Serwiński na oficjalnej stronie klubu wydał oświadczenie, w którym skomentował powody swojego odejścia.

 

Wynik oraz poziom sportowy zespołu to najistotniejsze kryteria oceny pracy trenera. Ani jedno, ani drugie nie jest dla mnie satysfakcjonujące. W profesjonalnym sporcie, jakim jest siatkówka pierwszy trener obciążony jest jednoznaczną odpowiedzialnością. Stąd też moja decyzja o rezygnacji z prowadzenia zespołu. Po wnikliwej analizie, z której jasno wynikało, że parametry sportowe są zdecydowanie niższe niż w sezonach poprzednich oraz po długiej dyskusji z Prezesem Jeżowskim oraz Trenerami Litwinem i Wojtowiczem, moja wizja zmian została zaakceptowana. Jestem przekonany, że Ryszard i Marcin natchną zespół wiarą i nadzieją i na koniec sezonu wszyscy będą usatysfakcjonowani.

 

Rolę pierwszego szkoleniowca przejął Ryszard Litwin, dotychczasowy drugi trener, a jago asystentem będzie Marcin Wojtowicz, który w poprzednim sztabie pełnił rolę statystyka.

 

Były trener muszynianek objął zespół po raz pierwszy w 1985 roku. Wtedy występował on pod nazwą LZS Poprad. Serwiński z klubem z Muszyny zdobył cztery tytuły mistrza Polski oraz dwukrotnie był wicemistrzem. W sezonie 2012/13 osiągnął największy sukces w historii klubu zdobywając Puchar CEV. Muszyniance pełnił również rolę prezesa oraz członka zarządu.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie