NBA: Świetna postawa Gortata w zwycięskim meczu Wizards

Marcin Gortat zdobył 13 punktów i miał 16 zbiórek, a jego Washington Wizards w środowym meczu koszykarskiej ligi NBA wygrali u siebie z Indiana Pacers 111:105. To ich 15. zwycięstwo w sezonie. Na koncie mają też 16 porażek.

Na początku meczu lekką przewagę mieli goście. Jednak Wizards po świetnej końcówce drugiej kwarty na przerwę schodzili wygrywając dziesięcioma punktami. W drugiej połowie ich przewaga chwilami mocno malała, ale prowadzenia już nie oddali. W zwycięskiej ekipie nie do zatrzymania był John Wall. Uzyskał 36 punktów i miał 11 zbiórek oraz dziewięć asyst. 22 punkty dołożył Otto Porter Jr.

Gortat natomiast na parkiecie przebywał aż 41 minut, najdłużej ze wszystkich zawodników. Uzyskał 17. w sezonie tzw. double-double, na które złożyło się 13 pkt i 16 zbiórek. Polski środkowy trafił cztery z ośmiu rzutów z gry i pięć z siedmiu wolnych. Jego dorobek uzupełniają cztery asysty i przechwyt. Popełnił dwa faule i miał dwie straty.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Paul George - 34 pkt. "Czarodzieje" wygrali osiem z ostatnich jedenastu spotkań i z bilansem 15-16 awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w piątek, kiedy we własnej hali zmierzą się z Brooklyn Nets (8-23).