N'Gapeth i Ting najlepsi według czytelników worldofvolley.com

Siatkówka
N'Gapeth i Ting najlepsi według czytelników worldofvolley.com
fot. FIVB

Earvin N'Gapeth i Zhu Ting zostali wybrani przez internautów siatkarzami roku portalu worldofvolley.com. Z ogromną przewagą głosów zwyciężyli w swoich kategoriach.

Od 15 grudnia internauci mogli glosować na sześciu graczy. Po pierwszym etapie odpadło trzech z najmniejszą ilością głosów: Wilfredo Leon (Zenit Kazań), Bruno Rezende (Azimut Modena) i Sergio Santos "Serginho" (Sesi-SP). W finałowej rozgrywce od początku uznanie wśród czytelników portalu uzyskał Earvin N'Gapeth (Azimut Modena), który zdecydowanie zwyciężył przed Matthew Andersonem (Zenit Kazań) i Simone Giannellim (Diatec Trentino).

 

W głosowaniu siatkarek po pierwszym etapie odpadły: Lonneke Slöetjes (Vakifbank Istanbuł), Tatiana Koszelewa (Eczacibasi Istanbuł) oraz Rachael Adams (Eczacibasi Istanbuł). W końcowym etapie od samego początku prowadziła Zhu Ting (Vakifbank Istanbuł), która zdeklasowała rywalki Tijanę Bošković (Eczacibasi Istanbuł) oraz Natalię Pereirę (Fenerbahce Istanbuł).

 

Sonda worldofvolley.com na koniec roku przyciąga fanów siatkówki z całego świata, co roku z chęcią oddają oni głosy na swojego ulubionego siatkarza i ulubioną siatkarkę.

 

Siatkarze (62,829 głosów ogółem):

1. Earvin N'Gapeth - 30,468

2. Simone Giannelli - 20,043

3. Matthew Anderson - 12,318

 

Siatkarki (39,382 głosów ogółem):

1. Zhu Ting - 25,482

2. Tijana Bošković - 12,870

3. Natália Pereira - 1,030

jk, worldofvolley.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze