Pomysł fuzji miał pojawić się w głowach Richarda ‘shoxa’ Papillona (G2) i Nathana ‘NBK’ Schmitta (EnVyUs) podczas niedawnych kwalifikacji do Majora w Antalncie. Wizjonerom ukazał się obraz francuskiej potęgi złożonej z najwybitniejszych strzelców kraju. W składzie „dream teamu” wspomnianej dwójce mieliby towarzyszyć reprezentanci EnVyUs: Kenny ‘kennyS’ Schrub i Dan ‘apEX’ Madesclaire oraz członek G2: Alexandre ‘bodyy’ Pianaro. Dodatkowo, stanowisko trenera zarezerwowano dla Edouarda ‘SmithZza’ Dubourdeaux z G2.


Sporo kontrowersji wzbudziło natomiast pominięcie w zestawieniu Adila ‘ScreaMa’ Benrlitoma, nie tylko bliskiego przyjaciela shoxa, ale także jednego z najbardziej wyróżniających się zawodników G2, zaliczanego zresztą do największych talentów światowego CS-a. Wpływ na taką decyzje może mieć jego belgijskie pochodzenie. Nie wiemy także, jak potoczą się losy Vincenta ‘Happy’ego’ Cervonii, Christophe ‘SIXERa’ Xia (EnVyUs) i Cédrica ‘RpK’ Guipouy (G2 Esports).


Przypuszczalny skład po fuzji G2 Esports z Teamem EnVyUs:


Dan „apEX” Madesclaire
Alexandre „bodyy” Pianaro
Kenny „kennyS” Schrub
Nathan „NBK” Schmitt
Richard „shox” Papillon

Edouard „SmithZz” Dubourdeaux (trener)
Jérôme „NiaK” Sudries (menedżer)


Jak podaje francuski portal, powyższe zmiany miałyby wejść w życie tuż po rozegranym ELEAGUE Majorze pod koniec stycznia. Wyniki obu sekcji, nawet jeśli byłyby rewelacyjne, prawdopodobnie nie będą miały wpływu na zmianę decyzji.