Skrzydłowy Vive zawodnikiem roku!

Piłka ręczna

Zawodnik Vive Tauron Kielce Manuel Strlek został wybrany najlepszym zawodnikiem 2016 roku w Chorwacji. Lewoskrzydłowy o ponad 20 głosów wyprzedził drugiego w zestawieniu Ivana Stevanovicia. - To najlepszy sezon w mojej karierze - powiedział 28-latek.

Strlek przeżywa jeden z lepszych okresów w swojej karierze zarówno w reprezentacji, jak i w klubie. Z kadrą narodową doszedł do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich oraz dobył brązowy medal mistrzostw Europy. Z Vive zwyciężył w Final Four Ligi Mistrzów, Superlidze oraz Pucharze Polski. Brązowy medal zgarnął też w klubowych mistrzostwach świata.

Skrzydłowy z Kielc zdeklasował konkurencję zdobywając 68 głosów. Drugi był Stevanovic (44 głosy), a na najniższym stopniu podium stanął Domagoj Duvnjak (34 głosy). – Sukcesy, które osiągnąłem zawdzięczam w dużej mierze kolegom z reprezentacji i klubu. To był niesamowity, najlepszy sezon w mojej karierze – skomentował swój triumf Chorwat.