Świetny mecz Waczyńskiego, zwycięstwo Unicai

Adam Waczyński zdobył 17 punktów dla Unicai Malaga, a jego drużyna w 15. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy pokonała u siebie jego byłą ekipę Rio Natura Monbus Obradoiro Santiago de Compostela 87;69. Polak był najlepszy na parkiecie.

Wyszedł do gry w pierwszej piątce i do uzyskania drugiego dorobku punktowego w drużynie wystarczyło mu niespełna 19 minut gry. Trafił jeden z dwóch rzutów za dwa punkty oraz pięć z sześciu za trzy. Miał też po jednej zbiórce w obronie i ataku, asystę, przechwyt oraz stratę.

Najwięcej punktów dla Unicai zdobył Amerykanin Kyle Fogg - 20.

17 punktów to najwyższa zdobycz Waczyńskiego w tym sezonie (tyle samo uzyskał w wyjazdowym meczu 11. kolejki z ICL Manresa, wygranym 89:70). W minionych rozgrywkach, występując w zespole z Santiago de Compostela, był ze średnią 14,6 pkt trzecim strzelcem ligi ACB.

Drużyna innego reprezentanta Polski Tomasza Gielo, Divina Seguros Joventut Badalona, przegrała natomiast na wyjeździe z Herbalife Gran Canaria 80:98. Szczecinianin w 12 minut zdobył dwa punkty, trafiając jedyny oddany rzut, miał zbiórkę w obronie i cztery straty.

W tabeli po 15 kolejkach Unicaja jest piąta (9 zwycięstw - 5 porażek), Divina Joventut zajmuje 16. miejsce (4-11) w 17-zespołowej lidze. Prowadzi Real Madryt (11-2) przed FC Barceloną (10-3).