W Polsce podczas Euro 2012 w samym Wrocławiu pracowało ponad 650 wolontariuszy. Jak pokazuje historia, a co potwierdzali sami zawodnicy i kibice, bez wolontariuszy te imprezy nie odniosłyby takiego sukcesu.

 

W 2017 roku w Polsce odbędzie się kolejna ważna impreza sportowa – we Wrocławiu od 20 do 30 lipca, rozegrane zostaną 10. Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017. Jest to, po igrzyskach olimpijskich, największa multisportowa impreza na świecie. Takie wydarzenie również nie może się odbyć bez wsparcia ze strony ludzi, którzy w zamian za możliwość bycia częścią igrzysk, wspomogą organizatorów w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów w 31 dyscyplinach na ponad 20 obiektach. Przedsięwzięcie ogromne, dlatego też liczba ponad 1000 wolontariuszy nie powinna być zaskakująca. Wolontariusz nie musi się martwić o podstawowe świadczenia – wyżywienie, strój czy ubezpieczenie – są to już standardy przy angażowaniu ludzi do wolontariatu. Ten rodzaj świadczenia pracy jest to świetna forma pozyskania doświadczenia organizacyjnego, a także nawiązania znajomości z ludźmi związanymi ze sportem z całego świata.

 

 

Więcej informacji na temat wolontariatu podczas The World Games 2017 można uzyskać we Wrocławskim Komitecie Organizacyjnym, na stronie internetowej www.theworldgames2017.com/wolontariat lub pod adresem wolontariat@theworldgames2017.com