Zostań wolontariuszem na The World Games 2017!

Inne
Zostań wolontariuszem na The World Games 2017!
fot. theworldgames2017.com

Wolontariat sportowy jest niezwykle istotnym elementem każdego dużego widowiska sportowego. Jak kluczowy jest to obszar, pokazują choćby same liczby – na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012, organizatorzy zrekrutowali około 70 000 osób. Wyróżniające się stroje i uśmiech na twarzy to ich wizytówki.

W Polsce podczas Euro 2012 w samym Wrocławiu pracowało ponad 650 wolontariuszy. Jak pokazuje historia, a co potwierdzali sami zawodnicy i kibice, bez wolontariuszy te imprezy nie odniosłyby takiego sukcesu.

 

W 2017 roku w Polsce odbędzie się kolejna ważna impreza sportowa – we Wrocławiu od 20 do 30 lipca, rozegrane zostaną 10. Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017. Jest to, po igrzyskach olimpijskich, największa multisportowa impreza na świecie. Takie wydarzenie również nie może się odbyć bez wsparcia ze strony ludzi, którzy w zamian za możliwość bycia częścią igrzysk, wspomogą organizatorów w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów w 31 dyscyplinach na ponad 20 obiektach. Przedsięwzięcie ogromne, dlatego też liczba ponad 1000 wolontariuszy nie powinna być zaskakująca. Wolontariusz nie musi się martwić o podstawowe świadczenia – wyżywienie, strój czy ubezpieczenie – są to już standardy przy angażowaniu ludzi do wolontariatu. Ten rodzaj świadczenia pracy jest to świetna forma pozyskania doświadczenia organizacyjnego, a także nawiązania znajomości z ludźmi związanymi ze sportem z całego świata.

 

 

Więcej informacji na temat wolontariatu podczas The World Games 2017 można uzyskać we Wrocławskim Komitecie Organizacyjnym, na stronie internetowej www.theworldgames2017.com/wolontariat lub pod adresem wolontariat@theworldgames2017.com

RM, Komitet Organizacyjny The World Games 2017

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze