Kulomiotka Adams otrzyma najwyższy order w Nowej Zelandii

Inne
Kulomiotka Adams otrzyma najwyższy order w Nowej Zelandii
fot. PAP

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w pchnięciu kulą Nowozelandka Valerie Adams otrzyma najwyższe odznaczenie w swoim kraju - Order Zasługi - poinformowały tamtejsze media. Order, w pięciu klasach, został ustanowiony przez brytyjską królową Elżbietę II w 1996 roku.

32-letnia sportsmenka, która w igrzyskach w Rio de Janeiro wywalczyła srebro, otrzyma odznaczenie w drugiej klasie, co oznacza, że będzie można ją tytułować Dame Valerie Adams (Dame jest żeńskim ekwiwalentem angielskiego tytułu honorowego Sir).

 

Adams zdobyła olimpijskie złoto w Pekinie (2008) i Londynie 2012) i czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach świata (2007, 2009, 2011, 2013).

 

"Wiem, że teraz czekają mnie pytania, jak porównać to wyróżnienie ze zdobyciem złota olimpijskiego. Nie da się tego porównać, bo tu nie chodzi o sukces wywalczony siłą mięśni, tylko o coś, co dotyczy pewnej postawy, tego, jak reprezentuje się Nową Zelandię nie tylko w sportowej rywalizacji" - powiedziała Adams wywodząca się ze sportowej rodziny.

 

Jednym z jej licznego rodzeństwa jest znacznie młodszy, 23-letni koszykarz Steven Adams - środkowy klubu NBA Oklahoma City Thunder. Kulomiotka zażartowała, że przy najbliższej rozmowie oczekuje, że brat będzie ją tytułował Dame Valerie.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze