Premier League: Sylwestrowe problemy faworytów. Boruc lepszy od Fabiańskiego

Chelsea dwukrotnie traciła prowadzenie w meczu ze Stoke City, a Manchester United do samej końcówki musiał gonić wynik w starciu z Middlesbrough. Sylwester nie był łatwy dla faworytów, ale ostatecznie skończyło się ich wygranymi. W "polskim" spotkaniu drużyna Artura Boruca pewnie poradziła sobie z Łukaszem Fabiańskim.

Chelsea wygrała dwanaście meczów z rzędu w Premier League, ustanowiła rekord klubowy i wygodnie rozsiadła się w fotelu lidera ligi. Kolejną ofiarą podopiecznych Antonio Conte miało być Stoke City - raczej słabo spisujące się na wyjeździe. Zaczęło się zgodnie z planem, bo na dziesięć minut przed przerwą Gary Cahill wykorzystał świetne dośrodkowanie Cesca Fabregasa z rzutu rożnego.

Dziwne rzeczy działy się w drugiej połowie, kiedy to bardzo szybko goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Bruno Martinsa Indi. Obrona Chelsea nie grała najpewniej, jakby udzielił się jej sylwestrowy nastrój. Wykorzystał to nie tylko Holender, ale także Peter Crouch, który także wpisał się na listę strzelców. Gospodarze mieli jednak w swoich szeregach Williana, który swoimi dwoma trafieniami przywracał im prowadzenie. W końcówce wynik na 4:2 ustalił Diego Costa.

Chelsea wygrała trzynasty mecz z rzędu i do rekordu Arsenalu brakuje jej jednego zwycięstwa. Wyzwanie nie będzie proste, bo w kolejnym rywalem gracze Conte zagrają na wyjeździe z Tottenhamem.

Olbrzymie męczarnie przeżywali piłkarze Manchesteru United, którzy od 67. minuty przegrywali z Middlesbrough 0:1. Po pięknej akcji i zgraniu piłki przez Alvaro Negredo, do siatki trafił Grant Leadbitter. W ostatnich minutach istniała jednak tylko jedna drużyna - najpierw wyrównał Antohny Martial, a chwilę później zwycięską bramkę zdobył Paul Pogba.

W "polskim meczu" Bournemouth pewnie rozbiło Swansea 3:0. Zarówno Artur Boruc, jak i Łukasz Fabiański zagrali pełne 90 minut.

Wyniki sobotnich meczów:

Burnley - Sunderland 4:1 (Gray 31, 51, 53, Barnes 67 [rz.k.] - Defoe 71)
Chelsea - Stoke 4:2 (Cahill 34, Willian 57, 65, Costa 85 - Martins Indi 46, Crouch 64)
Leicester - West Ham United 1:0 (Slimani 20)
Manchester United - Middlesbrough 2:1 (Martial 85, Pogba 86 - Leadbitter 67)
Southampton - West Bromwich Albion 1:2 (Long 41 - Phillips 43, Robson-Kanu 50)
Swansea - Bournemouth 0:3 (Afobe 25, Fraser 45+1, King 88)