44-letni, wspaniały rekord Ajaksu pobity!

Piłka nożna
44-letni, wspaniały rekord Ajaksu pobity!
fot. CyfraSport
W 2013 roku The New Saints musiało uznać wyższość Legii w eliminacjach LM...

Piłkarze klubu The New Saints zakończyli 2016 rok w iście szampańskich nastrojach. Walijczycy mieli kapitalny powód do świętowania, bowiem w przedostatni dzień starego roku pobili... stary, 44-letni rekord Ajaksu Amsterdam, wygrywając po raz 27. z rzędu we wszystkich rozgrywkach!

Rekord Ajaksu Amsterdam ustanowiony został w 1972 roku, a na przestrzeni lat wiele znakomitych drużyn nie potrafiło nawet zbliżyć się do wyczynu Johana Cruijffa i spółki. Holenderski zespół wygrał bowiem 26 spotkań z rzędu we wszystkich rozgrywkach - zarówno w lidze, krajowym pucharze, jak i na europejskich boiskach.

W futbolu nie ma jednak rzeczy niemożliwych i Walijczycy z The New Saints powoli zbliżali się do legendarnego rekordu. Traf chciał, że ostateczny atak na rekord i 27. wygraną z rzędu przypuścili tuż przed końcem roku. Ich rywalami była przedostatnia ekipa walijskiej ekstraklasy - Druids, a to oznaczało, że wszystko po prostu musi się udać. Po bramkach Edwardsa i Routledge'a TNS mogło otwierać szampany!

Na rekordowy wynik walijskiego hegemona złożyło się 21 zwycięstw z rzędu w obecnym sezonie ligi walijskiej oraz 6 triumfów w krajowym pucharze. Oczywiście The New Saints może cały czas śrubować swoje osiągnięcie, bowiem do lata i występu w europejskich pucharach Walijczycy będą cały czas mierzyli się z przeciętnymi rywalami. Na jakim poziomie się zatrzymają?

 

Co ciekawe "Święci" są aktualnymi rekordzistami... choć można by z tym dyskutować. Gdzieś w Szkocji jest bowiem skromna drużyna zwana East Kilbride, która występuje na piątym poziomie rozgrywkowym. I Szkoci w obecnie trwającym sezonie mają już na koncie 30 zwycięstw z rzędu! Niestety ich rekord nie może zostać oficjalnie uznany, bowiem takie wyróżnienie można przyznać jedynie ekipom występującym na najwyższym poziomie rozgrywek krajowych...

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze