Rekord Ajaksu Amsterdam ustanowiony został w 1972 roku, a na przestrzeni lat wiele znakomitych drużyn nie potrafiło nawet zbliżyć się do wyczynu Johana Cruijffa i spółki. Holenderski zespół wygrał bowiem 26 spotkań z rzędu we wszystkich rozgrywkach - zarówno w lidze, krajowym pucharze, jak i na europejskich boiskach.

W futbolu nie ma jednak rzeczy niemożliwych i Walijczycy z The New Saints powoli zbliżali się do legendarnego rekordu. Traf chciał, że ostateczny atak na rekord i 27. wygraną z rzędu przypuścili tuż przed końcem roku. Ich rywalami była przedostatnia ekipa walijskiej ekstraklasy - Druids, a to oznaczało, że wszystko po prostu musi się udać. Po bramkach Edwardsa i Routledge'a TNS mogło otwierać szampany!

Na rekordowy wynik walijskiego hegemona złożyło się 21 zwycięstw z rzędu w obecnym sezonie ligi walijskiej oraz 6 triumfów w krajowym pucharze. Oczywiście The New Saints może cały czas śrubować swoje osiągnięcie, bowiem do lata i występu w europejskich pucharach Walijczycy będą cały czas mierzyli się z przeciętnymi rywalami. Na jakim poziomie się zatrzymają?

 

Co ciekawe "Święci" są aktualnymi rekordzistami... choć można by z tym dyskutować. Gdzieś w Szkocji jest bowiem skromna drużyna zwana East Kilbride, która występuje na piątym poziomie rozgrywkowym. I Szkoci w obecnie trwającym sezonie mają już na koncie 30 zwycięstw z rzędu! Niestety ich rekord nie może zostać oficjalnie uznany, bowiem takie wyróżnienie można przyznać jedynie ekipom występującym na najwyższym poziomie rozgrywek krajowych...