Noworoczne życzenia asa Realu rozwścieczyły... Brazylijczyków

Piłka nożna
Noworoczne życzenia asa Realu rozwścieczyły... Brazylijczyków
fot. PAP

Toni Kroos chciał podzielić się serdecznymi życzeniami z ponad czterema milionami osób, które śledzą go na Twitterze, jednak... jego poczucie humoru uraziło sporą część internautów. Niemiecki pomocnik Realu Madryt wrócił bowiem do pamiętnej klęski Brazylijczyków na mundialu 1:7.

"Feliz 2017", czyli "Najlepszego w 2017"! Ten wpis Toniego Kroosa zapewne przeszedłby bez najmniejszego echa i został polubiony przez kilkadziesiąt tysięcy obserwujących go użytkowników Twittera, jednak Niemiec postanowił zażartować sobie z kolegów z Brazylii i przypomniał pamiętną klęskę Canarinhos w półfinale z Niemcami.


Wówczas późniejsi mistrzowie świata przejechali się po gospodarzach aż 7:1, zaś Kroos zamienił cyferki w nowym roku na flagi obu państw. Wpis wywołał w serwisie małą burzę, a także tysiące odpowiedzi. Urażonych mogło bowiem poczuć się co najmniej 200 milionów ludzi na świecie - tyle bowiem liczy sobie Kraj Kawy.

Wpis został podany dalej aż 160 tysięcy razy, "zebrał" też blisko 150 tysięcy polubień. Kroos zdołał już "przeprosić" za "niewinny" żart kolejnym wpisem.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie