Zmarł wybitny polski dziennikarz sportowy

Inne
Zmarł wybitny polski dziennikarz sportowy
fot. PAP

W wieku 84 lat zmarł wybitny polski dziennikarz sportowy Bogdan Tuszyński. Jego głos najbardziej znany był z Polskiego Radia, gdzie relacjonował między innymi Wyścig Pokoju. Informację o śmierci Tuszyńskiego podała Informacyjna Agencja Radiowa.

Bogdan Tuszyński urodził się 4 lipca 1932 roku w Łodzi. Pracę w zawodzie dziennikarza rozpoczynał w 1951 roku w redakcji "Przeglądu Sportowego". Od 1953 roku pracował już w Polskim Radiu, gdzie przez lata relacjonował między innymi Wyścig Pokoju. W ostatnich latach pracy w redakcji sportowej (1979-81) był jej redaktorem naczelnym. Był pomysłodawcą audycji Studio S-13.

Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte u redaktora Tuszyńskiego upłynęły już pod znakiem publikacji książowych, takich jak np. "Złota księga kolarstwa polskiego". Został odznaczony  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi i odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej.

Od dłuższego czasu Tuszyński zmagał się z ciężką chorobą, której ostatecznie nie udało mu się pokonać. Jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy sportowych odszedł w noworoczny poranek w wieku 84 lat. Cześć jego pamięci!

 

 

 

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie