Magazyn z 5 stycznia będzie drugim odcinkiem naszej nowej produkcji, którą chcemy Wam regularnie prezentować w każdy czwartek. Poruszać w niej będziemy najważniejsze sprawy siatkarskie w Polsce – od ligowych tematów, przez europejskie występy polskich klubów, po oczywiście sprawy wokół reprezentacji Polski.

Już w grudniowym zwiastunie, specjalnej edycji, która miała miejsce zaraz po wyborze nowego trenera reprezentacji tematyka programu krążyła wokół mistrzostw Europy, które w nowym roku będą rozgrywane w Polsce. Zaprezentowaliśmy w nim także pierwszy, ekskluzywny wywiad z trenerem De Giorgim. Tym razem chcemy dać więcej miejsca włoskiemu szkoleniowcowi i poświęcić więcej czasu problemom męskiej reprezentacji.

Jaka jest wizja drużyny na Euro 2017? Czy udało mu się już zaplanować rozmowy z potencjalnymi reprezentantami kraju? Czy szykuje jakieś niespodzianki w składzie biało-czerwonych? Ilu nowych siatkarzy dostanie szansę u De Giorgiego? Jak zamierza potraktować nadchodzący sezon, w którym imprezą docelową będą mistrzostwa Europy? Te i wiele innych pytań zada zapewne prowadzący progam Jerzy Mielewski, ale czekamy na Wasze sugestie, podpowiedzi na Twitterze pod hasztagiem #magazynPolska2017.

To będzie regularne hasło do zadawania pytań, ale także propozycji i podpowiedzi dla nas. Wszak oprócz głównego gościa swoje miejsce w programie będą mieli nasi eksperci, komentatorzy i dziennikarze. Tym razem kilka minut poświęcimy „Wygraj PlusLigę” i „Wygraj Orlen Ligę”, nowym inicjatywom internetowym, które pochłonęły środowisko siatkarskie w naszym kraju. Porozmawiamy o tym z Kamilem Składowskim, rzecznikiem prasowym PLPS.

Mamy nadzieję, że pierwszy felieton zaprezentuje nam Łukasz Kadziewicz, który nie boi się poruszać spraw ciekawych, ale i niewygodnych, które dotykają polskiej siatkówki. Innymi słowy – przed Wami pierwszy w nowym roku Magazyn Polska 2017. Czekamy na Was w każdy czwartek.

Magazyn Polska 2017, 5 stycznia, Polsat Sport godz. 20.00. Zadawajcie pytania na Twitterze pod hasztagiem: #magazynPolska2017.