Biało-czerwone w trzech ostatnich latach rywalizowały bez sukcesu w kwalifikacjach do Dywizji 1.

 

„Nasz zespół zajmował w nich kolejno miejsca drugie, trzecie i szóste. Ala w związku z powiększaniem się hokejowej rodziny, rzutem na taśmę, zostaliśmy zakwalifikowani do nowej Dywizji 1 B” – powiedziała Marta Zawadzka odpowiedzialna w polskiej federacji za hokej kobiecy.

 

W Katowicach oprócz reprezentacji Chin i Danii rywalkami podopiecznych trenera Grzegorza Klicha będą zespoły Wielkiej Brytanii, Włoch i Kazachstanu. Spadkowiczem z Dywizji 1 jest ekipa Danii.

 

„Chinki przyleciały do Polski w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tak wczesny przyjazd jest spowodowany koniecznością aklimatyzacji. 4 stycznia nasza kadra zagra sparing. Dwa dni później rywalem w meczu kontrolnym będzie Dania” – dodała Zawadzka, zasiadająca też w zarządzie Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF).

 

Jej zdaniem bardzo trudno określić siłę poszczególnych drużyn.

 

„Składy się bardzo zmieniają z racji bariery wieku. Teoretycznie najmocniejszym rywalem wydają się Dunki. Wiele zależy od tego, ile młodych zawodniczek ma za sobą występy w seniorskich kadrach. Naszą młodą reprezentację prowadzi ten sam szkoleniowiec, który zajmuje się pierwszym zespołem właśnie dlatego, żeby zapewnić ciągłość szkolenia” – wyjaśniła.

 

Awans do Dywizji 1 A wywalczy najlepsza drużyna katowickich mistrzostw, które zostaną rozegrane na lodowisku w dzielnicy Janów. Ostatni zespół zostanie zdegradowany do grupy kwalifikacyjnej.

 

Program turnieju
 
 8 stycznia
 
 Wielka Brytania – Włochy 13.00
 Chiny – Kazachstan 16.30
 Polska – Dania 20.00
 
 9 stycznia
 
 Włochy – Chiny 13.00
 Dania – Wielka Brytania 16.30
 Kazachstan – Polska 20.00
 
 11 stycznia
 
 Dania – Chiny 13.00
 Włochy – Kazachstan 16.30
 Polska – Wielka Brytania 20.00
 
 12 stycznia
 
 Kazachstan – Dania 13.00
 Wielka Brytania – Chiny 16.30
 Włochy – Polska 20.00
 
 14 stycznia
 
 Kazachstan – Wielka Brytania 13.00
 Dania – Włochy 16.30
 Chiny – Polska 20.00.