MKS Będzin z nowym przyjmującym

Siatkówka
MKS Będzin z nowym przyjmującym
fot. Wojtek Borkowski/mksbedzin.pl

Nowym zawodnikiem MKS Będzin został Bułgar, Zlatan Yordanov. Nowy przyjmujący ma zastąpić na tej pozycji kontuzjowanego Nathana Robertsa.

25-latek, mierzący 198 cm wzrostu, będzie występował z numerem 17. To pierwszy Bułgar i dziewiąty zagraniczny zawodnik w historii klubu z Będzina.

 

Wcześniej nowy przyjmujący klubu z Będzina grał w Marku Dupnitsa, z którym zdobył trzy mistrzostwa kraju. Z bułgarskiego klubu był wypożyczany do francuskiego Saint-Nazaire VBA, tureckiego Inegel Belediyesi oraz rumuńskiego SCM Universitatea Craiova, rywalizującego z PGE Skrą Bełchatów w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

 

W poprzednim sezonie znalazł się także w szerokiej kadrze reprezentacji Bułgarii.

 

Transfer Zlatana Yordanova do Będzina jest spowodowany problemami zdrowotnymi Nathana Robertsa, borykającego się z kontuzją kolana, wykluczającą go z gry na kilka tygodni. "Mam nadzieję, że na zmianie barw klubowych skorzystają obydwie strony, ponieważ chcę wykorzystać swój potencjał oraz pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszych wyników, a zarazem chcę rozwinąć swoje umiejętności i doskonalić grę w różnych elementach siatkarskiego rzemiosła" - powiedział nowy nabytek 10. drużyny w tabeli PlusLigi.

 

Przyjmującymi będzińskiego klubu są także: Marcin Waliński, Kyle Russell i Jakub Peszko.

JK, mksbedzin.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze