Były reprezentant Polski odszedł z Łuczniczki. Ma już nowy klub

Siatkówka
Były reprezentant Polski odszedł z Łuczniczki. Ma już nowy klub
fot. CyfraSport

25-letni przyjmujący Wojciech Ferens nie jest już siatkarzem Łuczniczki Bydgoszcz. Umowa z siatkarzem została rozwiązana za porozumieniem stron. Ferens od października 2015 roku zmaga się z kontuzją kolana, której doznał na początku poprzedniego sezonu.

Wojciech Ferens do bydgoskiego zespołu dołączył przed sezonem 2015/2016. Pechowo, w pierwszym meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn doznał groźnej kontuzji kolana, wymagającej długiego leczenia i rehabilitacji. Jego powrót na boisko był odkładany w czasie, a jeszcze w grudniu mówiło się o tym, że Ferens wróci na początku 2017 roku. Sam siatkarz był w dobrym humorze jeszcze przed rozpoczęciem trwającej kampanii.

- Wracam po ciężkiej kontuzji i będę musiał walczyć zarówno o uznanie w oczach trenera, jak też o własną formę. Na pewno dam z siebie maksa. Były już takie dni, że trenowałem trzy lub cztery razy dziennie. Czasem żartuję, że mój okres przygotowawczy trwa już wiele miesięcy - mówił Ferens tuż przed rozpoczęciem sezonu w wywiadzie dla "Expressu Bydgoskiego".

O rozwiązaniu mowy z Ferensem Łuczniczka poinformowała w komunikacie na swojej stronie internetowej. Umowa z siatkarzem została rozwiązana za porozumieniem stron. Jednocześnie bydgoski klub podziękował "Wojtkowi za pracę, zaangażowanie, życzymy powodzenia i zdrowia". Ferens jest wychowankiem Jadaru Radom, a w przeszłości występował w juniorskich reprezentacjach Polski. Zaliczył także epizod w dorosłej kadrze, w której zagrał w 2015 roku w Lidze Europejskiej. W 2013 roku wywalczył srebro Uniwersjady w Kazaniu.

 

Dorosła, klubowa kariera Ferensa to przede wszystkim występy w barwach Czarnych Radom, z których w 2010 roku odszedł do AZS-u Olsztyn. Stamtąd po trzech latach odszedł do ZAKSY, ale w Kędzierzynie-Koźlu nie grał zbyt wiele i po roku opuścił klub na rzecz BBTS-u Bielsko-Biała. Następnym przystankiem w karierze siatkarza była już Łuczniczka.

 

AKTUALIZACJA:

 

Ferens w drugiej połowie sezonu 2016/2017 dołączy do drużyny Lotosu Trefla Gdańsk. Nie wiadomo, kiedy będzie mógł zadebiutować w nowych barwach.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze