Ćwielong rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów

Piłka nożna
Ćwielong rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów
fot.Cyfrasport

Po półrocznym pobycie przy Cichej, Piotr Ćwielong rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów. 30-letni zawodnik opuścił "Niebieskich" ze względów rodzinnych.

Bardzo dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie. Trzymam kciuki za Ruch w dalszej części sezonu. Wierzę, że wiosną drużyna będzie regularnie punktować i piąć się w górę tabeli. Opuszczam Cichą ze względów rodzinnych, mam nadzieję, że wszyscy to uszanują – skomentował swoją decyzję popularny „Pepe”.

Piotr Ćwielong jest wychowankiem Stadionu Śląskiego. Do Ruchu trafił na początku 2004 r., od razu stając się podstawowym zawodnikiem, choć nie skończył jeszcze wtedy 18. lat. Debiut zanotował 20 marca w wyjazdowym starciu z Piastem Gliwice. Walnie przyczynił się do awansu „Niebieskich” do Ekstraklasy w 2007 r., po czym został wykupiony przez Wisłę Kraków.

Na Cichą wrócił jednak już pół roku później, na zasadzie wypożyczenia. Po roku wrócił do ekipy „Białej gwiazdy”, z którą dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. Tytuł zapisał na swoim koncie także w Śląsku Wrocław, w którym grał przez 3,5 roku. Później trzy sezony spędził w niemieckim VfL Bochum skąd zeszłego lata wrócił do Chorzowa. „Pepe” w barwach Ruchu rozegrał 171 meczów, w których strzelił 41 bramek.

A.J., ruchchorzow.com.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze