Kolejne osłabienie na MŚ! Zaczniemy bez Paczkowskiego

Piłka ręczna
Kolejne osłabienie na MŚ! Zaczniemy bez Paczkowskiego
fot. PAP

Paweł Paczkowski choć jest w kadrze na Mistrzostwa Świata, to nie zagra w pierwszych spotkaniach. Będzie jednak na turnieju we Francji i spróbuje pomóc reprezentacji po wyleczeniu kontuzji.

Paczkowski miał w ogóle nie jechać na MŚ. W grudniu doznał poważnej kontuzji więzadeł łokcia prawej ręki. Nie dawano mu zbyt dużych szans na występ na imprezie mistrzowskiej. Okazało się, że z jego zdrowiem już lepiej i znalazł się w kadrze na turniej we Francji. Nie będzie jednak zdolny do gry w pierwszych spotkaniach.

 

– Pod koniec roku Paweł przeszedł badania, które dały obiecujący wynik. Teraz pozostaje nam obserwacja. Zawodnik czuje się coraz lepiej, ale nadal nie jest w pełnym treningu i na pewno nie zagra w pierwszych meczach mistrzostw – powiedział w rozmowie z serwisem Sportowefakty lekarz kadry Jakub Naczk.


Do Nantes, gdzie zaplanowano rywalizację w grupie A mistrzostw świata, Polacy udadzą się 11 stycznia autokarem, a już następnego dnia zmierzą się z Norwegami. Przeciwnikami Polaków w MŚ będą również Francuzi, Rosjanie, Brazylijczycy i Japończycy. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do 1/8 finału.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze