PŚ w Wiśle: 13 Polaków wystąpi w kwalifikacjach

Zimowe
PŚ w Wiśle: 13 Polaków wystąpi w kwalifikacjach
fot. Tadeusz Mieczyński/skijumping.pl

13 polskich skoczków narciarskich wystąpi w kwalifikacjach do konkursów Pucharu Świata na obiekcie HS 134 w Wiśle Malince – poinformował we wtorek wiceprezes PZN Andrzeja Wąsowicza. Po blisko roku przerwy na skocznię wróci Austriak Gregor Schlierenzauer.

„Dopiero po Turnieju Czterech Skoczni poznamy dokładny skład polskiej reprezentacji. W tej chwili trwają ustalenia, którzy zawodnicy wezmą udział w Pucharze Kontynentalnym. To przywilej trenera Stefana Horngachera. Nasza czołówka z całą pewnością się jednak pojawi” – powiedział Wąsowicz.

 

Wiceprezes Związku dodał, że przyjazd zaanonsowali wszyscy czołowi zawodnicy. Największe zaciekawienie mediów wzbudza powrót na skocznię multimedalisty olimpijskiego i mistrzostw świata Austriaka Gregora Schlierenzauera. „Przyjeżdża nawet ekipa telewizyjna, która będzie realizowała materiał o jego powrocie” – dodał Wąsowicz.

 

W Wiśle wystartują m.in. Słoweńcy, bracia Prevcowie – Peter, Domen i Cene, a także Austriak Stefan Kraft, który jest rekordzistą skoczni.

 

Wiceszef PZN powiedział, że skocznia jest już przygotowana do przeprowadzenia konkursów. Ustawione zostały dodatkowe trybuny. „Tym razem spadało za dużo śniegu. Synoptycy zapowiadają dalsze obfite opady w najbliższym czasie. Będziemy musieli wywozić śnieg ze skoczni, ale to lepsze, niż jego poszukiwanie i przywożenie. Na pewno część puchu na wszelki wypadek zmagazynujemy niedaleko skoczni” - dodał.

 

Każdy z konkursów w Wiśle obejrzy na skoczni po około 5 tys. kibiców.

 

Konkursy w Wiśle odbędą się po południu 14 i 15 stycznia. Tydzień później skoczkowie będą rywalizowali w konkursach drużynowym i indywidualnym w Zakopanem.

 

Skocznia HS 134 w Wiśle Malince jest największym tego typu obiektem w Beskidach. W latach 2005-2008 została gruntownie zmodernizowana. Jej rekord należy do Austriaka Stefana Krafta, który 8 stycznia 2013 r. podczas kwalifikacji do konkursu PŚ uzyskał 139 m.

 

Program zawodów:
Piątek, 13 stycznia 16.00 - trening (dwie serie) 18.00 - kwalifikacje Sobota, 14 stycznia 15.00 - seria próbna 16.00 - pierwsza seria konkursowa Niedziela, 15 stycznia 14.30 - kwalifikacje 16.00 - pierwsza seria konkursowa.
jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie