To już koniec Janczyka? Nie odbudował się nawet w Sandecji

Piłka nożna
To już koniec Janczyka? Nie odbudował się nawet w Sandecji
fot. Cyfrasport

Dawid Janczyk nie jest już zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz - poinformował pierwszoligowy klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Piłkarz, który miał być wielką gwiazdą polskiego futbolu od lat nie potrafi wrócić do optymalnej dyspozycji. Nie odbudował się nawet w rodzinnym Nowym Sączu.

Piłkarzowi z końcem 2016 roku wygasł kontrakt z Sandecją. Klub nie zdecydował się go przedłużyć i nie jest to wielką niespodzianką. 29-latek zagrał zaledwie w trzech spotkaniach i w żadnym z nich nie pokazał choćby przebłysku formy sprzed lat. Można w zasadzie już powiedzieć, że marzenia Janczyka o powrocie do poważnego futbolu są nie do zrealizowania. Nie potrafił się odbudować nawet w Sandecji, której jest wychowankiem.

 

Napastnik prawie dekadę temu zabłysnął na MŚ do lat 20. Na turnieju finałowym zdobył cztery bramki. Następnie został wytransferowany z Legii Warszawa do CSKA Moskwa za 4,2 miliona euro! Wtedy zaczęły się problemy Janczyka. Brak gry, niesportowy tryb życia, problemy z alkoholem spowodowały, że dziś nie potrafi przebić się nawet do składu pierwszoligowej Sandecji…

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie