Puchar Hopmana: Federer przegrał z 19-latkiem

Tenisowe reprezentacje Francji i Szwajcarii wygrały w środę swoje mecze grupy A w Pucharze Hopmana, nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych. Francuzi pokonali Brytyjczyków 3:0, a Szwajcarzy wygrali z Niemcami 2:1.

W starciu Szwajcarii z Niemcami doszło do sporej niespodzianki w rywalizacji singlistów. 35-letni Roger Federer przegrał z 19-letnim Niemcem rosyjskiego pochodzenia Alexandrem Zverevem 6:7 (1-7), 7:6 (7-4), 6:7 (4-7). W pierwszym secie były lider światowego rankingu prowadził już 5:2, ale w dalszej części meczu młodszy o 16 lat rywal był wyjątkowo skuteczny.

Lepiej od swojego rodaka spisała się natomiast Szwajcarka Belinda Bencic, która pokonała Andreę Petkovic 6:3, 6:4 w grze pojedynczej i dobrze zaprezentowała się w parze z Federerem w grze mieszanej.

"Ona poprowadziła nas do zwycięstwa, zarówno poprzez postawę w meczu singlowym, jak i w grze mieszanej" - przyznał Federer.

Również w środę Francja pokonała Wielką Brytanię 3:0. Tym samym Francuzi i Szwajcarzy mają po dwa zwycięstwa i w piątek pomiędzy sobą rozstrzygną kwestię awansu do niedzielnego finału.

Rywalizacja o Puchar Hopmana toczy się na twardych kortach w Perth. Zespoły są podzielone na dwie grupy, których zwycięzcy wchodzą do finału. Każde spotkanie składa się z dwóch pojedynków singlowych i miksta.

Wyniki środowych meczów:
grupa A Francja - Wielka Brytania 3:0 gra pojedyncza Kristina Mladenovic - Heather Watson 6:4, 5:7, 6:3 Richard Gasquet - Daniel Evans 6:4, 6:2 gra mieszana Mladenovic, Gasquet - Watson, Evans 4:3 (5-4), 4:3 (5-2) Szwajcaria - Niemcy 2:1 gra pojedyncza Roger Federer - Alexander Zverev 6:7 (1-7), 7:6 (7-4), 6:7 (4-7) Belinda Bencic - Andrea Petkovic 6:3, 6:4 gra mieszana Bencic, Federer - Petkovic, Zverev 4:1, 4:2 Tabela grupy A: M Z P mecze sety 1. Szwajcaria 2 2 0 5:1 11-3 2. Francja 2 2 0 5:1 10-3 3. Niemcy 2 0 2 2:4 4-9 4. Wlk. Brytania 2 0 2 0:6 2-12