Trener kadry bokserów: Priorytetem sprawdziany międzynarodowe

Sporty walki
Trener kadry bokserów: Priorytetem sprawdziany międzynarodowe
fot.
Turniej Feliksa Stamma będzie jednym z etapów przygotowań do mistrzostw Europy

Udział w trzech turniejach zagranicznych i dwa zgrupowania krajowe - takie są najbliższe plany kadry bokserów pod wodzą nowego trenera Karola Chabrosa. "Priorytetem są sprawdziany międzynarodowe, a głównym celem pierwszego półrocza mistrzostwa Europy" - powiedział.

W piątek 6 stycznia pięściarska reprezentacja rozpocznie dwutygodniowy obóz w Zakopanem. Na liście powołanych jest ponad 20 zawodników, w tym wicemistrz Europy z 2015 roku Igor Jakubowski (91 kg) i brązowy medalista Igrzysk Europejskich 2015 Mateusz Polski (64 kg).

 

"Ze względu na kontuzje brakuje tylko drugiego z byłych wicemistrzów kontynentu Tomasza Jabłońskiego (75 kg) oraz Mateusza Tryca (81 kg). Pozostali pięściarze, których na dziś widzę w kadrze, powinni w piątek stawić się na zgrupowaniu" - powiedział trener Chabros, który w roli selekcjonera zastąpił Zbigniewa Raubę.

 

Pod koniec stycznia biało-czerwoni wyjeżdżają na treningi do Cetniewa, a później czekają ich zagraniczne turnieje.

 

"Priorytetem są sprawdziany międzynarodowe. W lutym i marcu planuję start w zawodach w węgierskim Debreczynie, Sofii oraz niemieckim Halle. Być może dojdą jeszcze mecze międzypaństwowe. Jeśli finanse pozwolą, na turnieje będę chciał zabierać pełną reprezentację, czyli liczącą po 10 bokserów. A może uda się zdublować niektóre kategorie wagowe" - dodał szkoleniowiec.

 

W kraju podopiecznych Chabrosa czekają m.in. występy w mistrzostwach Polski i turnieju Feliksa Stamma.

 

"Głównym celem pierwszego półrocza będą mistrzostwa Europy. Miejsce zawodów nie jest jeszcze znane. Ćwierćfinaliści tej imprezy zakwalifikują się do mistrzostw świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu. Po mistrzostwach kraju wyłoniona zostanie ścisła kadra, która będzie szykować się do kontynentalnych mistrzostw" - stwierdził.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze