"W trwającym prawie godzinę treningu wzięło udział 25 zawodników z wyjątkiem przeziębionego Yannicka Kakoko oraz wypożyczonego z Lecha Poznań Dariusza Formelli, który ma dołączyć do kolegów w poniedziałek” - powiedział rzecznik prasowy Arka Gdynia SSA Tomasz Rybiński.

 

Zawodnicy z Gdyni ćwiczyli w trudnych warunkach, w Trójmieście od wielu godzin pada śnieg.

 

W grudniu Arka ponownie wypożyczyła z Lecha Poznań Formellę. 21-letni boczny pomocnik grał w gdyńskim zespole w rundzie wiosennej pierwszej ligi piłkarskiej i teraz również ma występować w beniaminku ekstraklasy do końca sezonu.

 

Rybiński dodał, że klub planuje jeszcze przyjąć do składu nowych zawodników. „Myślimy o jednym, maksimum trzech wzmocnieniach. Trwają teraz rozmowy z kandydatami, tak, aby mogli wesprzeć zespół już na pierwszym planowanym zgrupowaniu” – wyjaśnił.

 

12 stycznia gdyńska drużyna wyjeżdża na zgrupowanie do Władysławowa (Pomorskie) i będzie tam przebywać do 17 stycznia. W jego trakcie rozegra sparing z KS Chwaszczyno, zespołem zajmującym 16. miejsce w 3. lidze w grupie II po rundzie jesiennej.

 

Kolejny mecz kontrolny czeka Arkę 21 stycznia. Na własnym boisku podejmie Gryfa Wejherowo, drużynę z 14. miejsca w 2. lidze piłkarskiej.

 

W dniach do 22 stycznia do 4 lutego żółto-niebiescy będą przebywać na zgrupowaniu na Cyprze. Tam zaplanowano cztery sparingi.

 

Pierwszym rywalem będzie drużyna CFR 1907 Cluj, grająca obecnie w pierwszej lidze tego kraju i plasująca się po 21 kolejkach na szóstym miejscu w tabeli. Klub, mający swoją siedzibę w mieście Kluż-Napoka, trzykrotnie był mistrzem Rumunii w latach 2008, 2010 i 2012, a także czterokrotnie zdobywał puchar kraju.

 

Następnym sparingpartnerem będą zawodnicy Atlantas Kłajpeda, którzy dwukrotnie zdobyli Puchar Litwy, a trzy razy byli wicemistrzem tego kraju.

 

Podczas zgrupowania na Cyprze arkowcy zmierzą się także z dwiema drużynami z Belgradu FK Cukaricki oraz Rad.

 

Pierwsza ma w dorobku Puchar Serbii (2015), przez trzy sezony z rzędu grała też w kwalifikacjach Ligi Europy, zawsze przechodząc do drugiej rundy, a obecnie po 21 kolejkach zajmuje w ekstraklasie 12. miejsce. Największym sukcesem Radu jest natomiast czwarte miejsce w sezonie 1988/89, co pozwoliło zagrać w Pucharze UEFA, teraz w lidze zajmuje 10. pozycję.

 

Po powrocie do Polski Arkę czeka jeszcze jeden sparing. Tym razem jej przeciwnikiem 5 lutego, na boisku w Gdyni, będzie Olimpia Grudziądz, która po rundzie jesiennej w 1. lidze zajmuje 11. miejsce.

 

Na inaugurację rundy wiosennej ekstraklasy gdynianie zmierzą się 11 lutego na własnym stadionie z Legią Warszawa.

 

Po 20 kolejkach "żółto-niebiescy" z dorobkiem 26 punktów plasują się na ósmej pozycji w tabeli.