Kolejna gwiazda opuści Legię? Guilherme myśli o transferze

Piłka nożna
Kolejna gwiazda opuści Legię? Guilherme myśli o transferze
fot. Cyfrasport

Po Lidze Mistrzów i dobrym ostatnim okresie gry do Legii Warszawa wpływa wiele ofert za zawodników. Tym razem przez włoskie i belgijskie kluby jest kuszony Guilherme – poinformował „Przegląd Sportowy”.

Za Guilherme świetny sezon. Przede wszystkim bardzo dobrą grą popisał się w Lidze Mistrzów. Te prestiżowe rozgrywki potrafią wypromować piłkarza i wywindować jego cenę. W końcu to właśnie Brazylijczyk swoim golem przypieczętował awans Legii do Ligi Europy. Po trzyletniej przygodzie z warszawskim klubem Guilherme zaczyna myśleć o transferze do mocniejszej ligi.

 

Władze mistrza Polski chcą jednak najpierw podpisać z nim kontrakt do 2020 roku. Dopiero wtedy byłyby rozważone oferty z innych klubów. A takie oczywiście są. Mowa tu o klubach włoskich i belgijskich.  - Potwierdzam, że Legia złożyła mu ofertę kontraktu. Jest jednak zainteresowanie z innych klubów, choćby z Włoch i Belgii. Teraz wszystko zależy od Legii, czy będzie chciała go sprzedać - powiedział „Przeglądowi Sportowemu” agent piłkarza Marcelo Robalinho.

 

Do transferu Brazylijczyka przybliżyć mogą… przepisy. Na ekstraklasowych boiskach może występować tylko dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej. Po przyjściu Daniela Chimy Chukwu byłoby takich trzech. On, Guilherme i Gruzin Waleri Kazaiszwili. Oczywiście jeden z nich może siedzieć na ławce rezerwowych, ale to fakt, który pozwoliłby władzom Legii na szybsze podjęcie decyzji.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie