Saneczkarstwo: Triumf Geisenberger w Koenigssee

Inne
Saneczkarstwo: Triumf Geisenberger w Koenigssee
fot. PAP
Natalie Geisenberger

Reprezentantka gospodarzy Natalie Geisenberger, mistrzyni olimpijska z Soczi, triumfowała w niemieckim Koenigssee w mistrzostwach Europy w saneczkarstwie połączonych z Pucharem Świata. Ewa Kuls zajęła w ME 13. miejsce, a w PŚ - dziewiętnaste.

Z powodu nasilających się opadów śniegu anulowano drugi przejazd, zaliczono wyniki tylko pierwszego. Polka straciła do Geisenberger ponad sekundę (1,090). W klasyfikacji Pucharu Świata zajęła 19. miejsce, wyprzedziło ją bowiem sześć zawodniczek spoza Europy (trzy Amerykanki, dwie Kanadyjki i jednak Koreanka).

 

Na drugiej pozycji uplasowała się Rosjanka Tatiana Iwanowa, a na trzeciej - ubiegłoroczna mistrzyni Europy oraz mistrzyni olimpijska z 2010 roku Niemka Tatjana Huefner.

 

Wcześniej odbyła się rywalizacja męskich dwójek. Zwyciężyli mistrzowie olimpijscy z Soczi Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uplasowali się na 12. pozycji w ME.

 

W zawodach PŚ polscy saneczkarze zostali sklasyfikowani na 15. pozycji, bowiem wyprzedziły ich dwie pary z USA i jedna z Kanady.

 

Wyniki ME (w nawiasie miejsca w PŚ) - jedynki kobiet:
 
 1. (1) Natalie Geisenberger (Niemcy) 51,178
 2. (2) Tatiana Iwanowa (Rosja)    51,329  
 3. (3) Tatjana Huefner (Niemcy)   51,433 
 
 13. (19) Ewa Kuls (Polska)      52,268 
 
jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze