Ikona Chelsea odchodzi do Chin!

Piłka nożna
Ikona Chelsea odchodzi do Chin!
fot. PAP

Coraz więcej informacji portale piłkarskie poświęcają lidze chińskiej. Bohaterem kolejnego transferu na kontynent stał się Mikel John Obi. Nigeryjczyk wzmocni barwy klubu Tianjin TEDA FC. To po Oscarze kolejny zawodnik Chelsea FC, który wybrał ofertę z azjatyckiego kontynentu.

Na początku tygodnia otrzymaliśmy informację o gigantycznym kontrakcie Oscara w  drużynie Shanghai SIPG. Podobny kierunek postanowił obrać również Mikel, który po dziesięciu latach postanowił opuścić klub ze Stamford Bridge. Dla londyńskiego klubu Nigeryjczyk rozegrał aż 374 spotkania i zdobył aż 11 trofeum, ale pod wodzą nowego szkoleniowca Antonio Conte nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w wyjściowej jedenastce "The Blues".

 

Gorące powitanie Oscara w Szanghaju

Decyzja była oczywista - czas na zmiany. Klub Tianjin TEDA złożył Mikelowi propozycję nie do odrzucenia. W nowym klubie ma zarabiać aż 140 tysięcy tygodniowo. Nigeryjczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował już kibicom i całemu klubowi Chelsea FC.

- Jak wiecie, w obecnym sezonie nie zaliczyłem tyle występów, ile bym chciał. Mam dopiero 29 lat i jeszcze wiele lat gry w piłkę przede mną. Z taką myślą w głowie czuję, że to odpowiedni czas na zmiany. Jestem zachwycony, że mogę dołączyć do chińskiego Tianjin TEDA FC w momencie, kiedy Chinese Super League rozkręca się na dobre. Mam nadzieję, że pomogę nowemu klubowi, a on pomoże mi rozwijać umiejętności - czytamy w oświadczeniu.

- Do wszystkich ludzi związanych z klubem: dziękuję i do widzenia! Zawsze będziecie moją częścią i życzę Wam jak najlepiej. Nie mogę być bardziej szczęśliwy niż żegnając klub, który zajmuje miejsce odpowiednie dla niego, czyli na samym szczycie - zakończył Mikel.

 


Warto przypomnieć, że do zespołu Tianjin TEDA FC dołączył również reprezentant Serbii Nemanja Gudelj. Zawodnik Ajaksu tym samym nie zagra w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej przeciwko Legii Warszawa.

 

Ajax osłabiony przed meczem z Legią. Kluczowy piłkarz odejdzie do Chin

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze