Grzegorz ‘SZPERO’ Dziamałek i jego kompani rozegrali wczoraj finał europejskiej odsłony 23. sezonu ESEA Premier. Świetna gra przeciwko Teamowi LDLC zaowocowała pewną wygraną 2:0, a ta zagwarantowała Polakom awans do ESL Pro League. Przez kilka kolejnych miesięcy „Pingwiny” będą więc rywalizowały z najlepszymi ekipami na świecie.


Wczorajsze zwycięstwo zadecydowało także o korzystniejszym rozstawieniu graczy Kinguin w globalnych finałach Mountain Dew League. W pierwszym meczu podopieczni Mariusza ‘Loorda’ Cybulskiego zmierzą się z amerykańską formacją Muffin Lightning. Co ciekawe, oponenci Polaków zagrają w osłabieniu. Jack ‘arKimonday’ Kastner w ostatniej chwili odmówił swojemu klubowi udziału w zawodach. Został przez to wydalony z drużyny, a włodarze ESEA ogłosili, że nie będzie mógł uczestniczyć w organizowanych przez nich rozgrywkach przez kolejne 100 lat. Zastąpi go kobieta – reprezentantka Counter Logic Gaming Red, Diane ‘di^’ Tran.


Pojedynek zaplanowano na 22:30. W polskim studio ESL zrelacjonują go Maciej ‘Morgen’ Żuchowski oraz Kuba ‘KubiK’ Kubiak.