Tokio 2020: Trzykrotny mistrz olimpijski Reed powalczy o czwarte złoto

Inne
Tokio 2020: Trzykrotny mistrz olimpijski Reed powalczy o czwarte złoto
fot. PAP

Brytyjski wioślarz 35-letni Pete Reed, który ma już trzy złote medale olimpijskie, nie kończy jednak kariery. Właśnie ogłosił, że wraca do treningów i zamierza walczyć czwarty złoty krążek w Tokio, w 2020 roku. Będzie miał wówczas 39 lat.

W 2008 w Pekinie i 2012 w Londynie wywalczył mistrzostwo olimpijskie w czwórce bez sternika, a w Rio de Janeiro w ósemce.

 

"Nadal czuję, że mogę jeszcze wiele zrobić. Jestem wciąż głodny treningów i sukcesów. Wiem, że mogę przesunąć +granice+ wieku w wioślarstwie" - powiedział zawodnik, który ma w dorobku także pięć zwycięstw w mistrzostwach świata.

 

Cztery złote medale IO mają już żeglarz Sir Ben Ainslie, lekkoatleta Sir Mo Farah i wioślarz Sir Matthew Pinsent. Z tym ostatnim zawodnikiem pływał Sir Steve Redgrave. Ma on największe sukcesy w historii brytyjskich wioseł - pięć złotych krążków olimpijskich (Los Angeles 1984, Seul 1988, Barcelona 1992, Atlanta 1996 i Sydney 2000).

 

"Miałem wielkich poprzedników, m.in. Sir Steve'a Redgrave'a, który złoto w Sydney wywalczył w wieku 38 lat. Wszystko jest więc możliwe" - powiedział dla BBC Reed.

 

Regaty wioślarskie i kajakarskie igrzysk w 2020 r. odbędą się w Zatoce Tokijskiej, a nie jak planowano wcześniej w prefekturze Miyagi, 400 km od Tokio. Jest ona jednym z regionów najbardziej dotkniętych tsunami w 2011 roku i z tego powodu koszty organizacji zawodów byłyby bardzo wysokie.(

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze