Amber Cup 2017: Lechia obroniła tytuł!

Piłka nożna

Lechia Gdańsk wygrała Amber Cup 2017 i obroniła tytuł wywalczony na tej imprezie rok temu. W finale gospodarze po rzutach karnych pokonali Śląsk Wrocław. Trzecie miejsce zajęła Fabryka Futbolu, która w spotkaniu o brązowy medal zwyciężyła Chojniczankę Chojnice.

Już inauguracyjne spotkanie w Ergo Arenie przyniosło grad bramek. Chojniczanka Chojnice wygrała z reprezentacją Polski w beach soccerze 5:2. Piłkarze lidera 1 ligi zimny prysznic otrzymali w drugim swoim starciu, kiedy polegli z Lechią Gdańsk 3:6. To właśnie obie ekipy z województwa pomorskiego awansowały do półfinałów.

 

W świetnym stylu grupę B wygrał Śląsk Wrocław. Najpierw uporali się 2:1 z Fabryką Futbolu. Kluczowy w tym meczu był błąd Łukasza Sapeli, który stracił piłkę w okolicach środka boiska, nie zdążył wrócić do własnej bramki i uchronić przed stratą gola. Wrocławianie pokazali moc w ostatnim grupowym starciu, kiedy rozbili Stomil Olsztyn 7:1. Na ławce trenerskiej Ślaska debiutował Jan Urban.

 

W półfinałach mieliśmy zatem dwie drużyny z Ekstraklasy, jedną z 1 ligi oraz Fabrykę Futbolu złożona z zawodników różnych klubów. W pierwszym meczu Lechia długo męczyła się z zespołem agencji menedżerskiej, ale ostatecznie obrońcy tytułu sprzed roku wygrali 3:1.

 

Dużo więcej emocji dostarczył drugi mecz półfinałowy. Śląsk w regulaminowym czasie gry zremisował z Chojniczanką 2:2 i dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę. Wrocławianie wygrali w nich 3:2.

 

W meczu o 3. miejsce Fabryka Futbolu bez problemów pokonała Chojniczankę 5:2.

 

W finale zmierzyły się zatem dwie ekipy z Ekstraklasy, które od początku były faworytami rozgrywek. Już po kilku sekundach gdańszczanie wyszli na prowadzenie po golu Sławomira Peszki. Bramki padały jak na zawołanie. W przeciągu minuty z wyniku 1:0 zrobiło się 2:2. Na 5 minut przed końcem lechiści trzeci raz wyszli na prowadzenie, ale stracili je 30 sekund przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Do rozstrzygnięcia potrzebny był więc konkurs jedenastek. W karnych pomylił się tylko Mateusz Idzik, a Lechia wygrała 6:5 i obroniła tytuł. 

 

 


 

Komplet wyników:

 

Grupa A:

Reprezentacja Polski w beach soccerze – Chojniczanka Chojnice 2:5

Lechia Gdańsk – Chojniczanka Chojnice 6:3

Lechia Gdańsk - Reprezentacja Polski w beach soccerze 4:0

 

Grupa B:

Stomil Olsztyn - Fabryka Futbolu 2:2

Śląsk Wrocław - Fabryka Futbolu 2:1

Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław 1:7

 

Półfinały:

Lechia Gdańsk - Fabryka Futbolu  3:1

Śląsk Wrocław - Chojniczanka Chojnice 2:2 (karne 3:2)

 

Mecz o 3. miejsc:

 

Fabryka Futbolu - Chojniczanka Chojnice 5:2

 

Finał:

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:3 (karne 6:5)

 

Najlepszy strzelec: Miłosz Przybecki (Fabryka Futbolu)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Bąk (Lechia Gdańsk)

Najlepszy zawodnik: Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław)

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze