Były rozgrywający ZAKSY... nie chce wracać na starą pozycję! "Zawsze chciałem atakować"

Siatkówka
Były rozgrywający ZAKSY... nie chce wracać na starą pozycję! "Zawsze chciałem atakować"
fot. Cyfrasport

Nimir Abdel Aziz rozgrywa pierwszy sezon jako atakujący. Jeszcze w sezonie 2014/2015 był rozgrywającym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, lecz teraz przekonuje, że nie zamierza wracać na starą pozycję. - Jestem atakującym i cały czas się rozwijam - powiedział 24-latek.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że Nimir Abdel Aziz - były rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - zamierza... zmienić pozycję. Jak obiecywał, tak też zrobił, więc od obecnego sezonu oglądamy go w roli atakującego. Reprezentant Holandii twierdzi, że nie żałuje swojej decyzji i nie chce mieć nic wspólnego z rozgrywaniem. Co wpłynęło na jego wybór?
Zawsze myślałem o byciu atakującym. W młodości nie byłem jednak wysoki, więc zostałem rozgrywającym, a wszystko poszło dobrze. Kiedy podpisałem kontrakt we Włoszech, zapomniałem o byciu atakującym. W poprzednim roku mieliśmy problemy z kontuzjami, więc musiałem zagrać cztery mecze na tej pozycji i zagrałem dobrze. W pewnym momencie pomyślałem, że teraz albo nigdy, więc zdecydowałem się na tę zmianę - powiedział w rozmowie z worldofvolley.com.
Bycie atakującym w trudnym momencie sezonu to jedno, ale bycie etatowym zdobywcą punktów - to zupełnie coś innego. Musiał przecież przejść zupełnie inny obóz przygotowawczy, by poznać tajniki nowej pozycji. Jak sam twierdzi, musi być teraz znacznie silniejszy, a w dwa miesiące nie zdoła przejść tej transformacji. Rozgrywającym się już jednak nie czuje... - Zamierzam być tylko atakującym. Mam wzloty i upadki, to mój pierwszy sezon w nowej roli, ale wszystko idzie zgodnie z planem - stwierdził

Przekonuje również, że na rozegraniu już go nie zobaczymy. Początkowo problemem była dla niego reakcja selekcjonera reprezentacji Holandii, jednak po pewnym czasie odbył z nim rozmowę i skupia się na dobrej grze dla Stade Poitevin Poitiers.

- Rozmawialiśmy o tym i wszystko jest jasne. Na razie nie znamy kadry na lato, więc chcę dobrze wypaść we Francji, a na koniec sezonu zobaczymy, czy znajdę się w składzie - zakończył.

 

Holender był rozgrywającym ZAKSY w sezonie 2014/2015.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze