Kapustka zadebiutował w Leicester City

Bartosz Kapustka w końcu doczekał się debiutu w pierwszej drużynie Leicester City! Reprezentant Polski zaliczył kilka minut w meczu z Evertonem (2:1) w III rundzie Pucharu Anglii.

Menedżer Claudio Ranieri do tej pory nie brał Kapustki pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej. Polak grał co najwyżej w rezerwach. Włoch w końcu postanowił dać mu szansę i zabrał na mecz do Liverpoolu.

Młody reprezentant Polski pojawił się na boisku w 84. minucie, zmieniając Marka Albrightona. Lisy prowadziły wówczas 2:1, dzięki dwóm trafieniom innego rezerwowego Ahmeda Musy. W 90. minucie sędzia Martin Atkinson pokazał Kapustce żółtą kartkę.

Goście wygrali 2:1 i teraz czekają na kolejnego rywala. Losowanie IV rundy Pucharu Anglii odbędzie się w poniedziałek.

W kadrze Leiceser City zabrakło Marcina Wasilewskiego.

Everton - Leicester City 1:2 (0:0)

Bramki: Romelu Lukaku 63 – Ahmed Musa 66, 71