Orlen Liga: Mistrzynie Polski wciąż niepokonane

W meczu 15. kolejki Orlen Ligi siatkarki Chemika Police wygrały z KS Pałac Bydgoszcz 3:1. Mistrzynie Polski wciąż pozostają niepokonane w rozgrywkach ekstraklasy.

W pierwszym spotkaniu obu ekip w obecnym sezonie (2 kolejka, 22 października) KS Pałac Bydgoszcz przegrał z Chemikiem Police 1:3. Policzanki były również zdecydowanymi faworytkami starcia w Azoty Arenie.

- Pałac to drużyna, która gra na dużych emocjach, nakręca się swoją grą. W pierwszym meczu udało nam się zwyciężyć, ale było bardzo trudno i gospodynie pokazały, jak dobrze wyglądają w tym sezonie. Musimy uważać i być skoncentrowane, bo Orlen Liga jest pełna niespodzianek – mówiła przed meczem Malwina Smarzek

Premierowa odsłona miała jednostronne oblicze. Policzanki szybko wypracowały sobie przewagę (3:0, 8:3), którą powiększały w środkowej części seta, dominując na parkiecie. Po skutecznym ataku Stefany Veljković dystans wzrósł do dziesięciu oczek (17:7), a zdecydowane zwycięstwo policzanek (25:10) przypieczętowały dwa asy serwisowe Katarzyny Zaroślińskiej.

Początek drugiego seta miał zaskakujący przebieg. Policzanki, być może zdekoncentrowane gładkim zwycięstwem w poprzedniej partii, przegrywały 1:6 i długo nie mogły znaleźć recepty na dobrze grające rywalki (5:10, 11:15). Bydgoszczanki dobrze grały w obronie, skutecznie w ataku, wykorzystywały również błędy własne rywalek. Podrażnione mistrzynie Polski rozpoczęły pogoń i wyrównały stan seta (19:19). Końcówka miała zacięty przebieg i rozstrzygnęła ją rywalizacja na przewagi.  Siatkarki Chemika wygrały 26:24 po dwóch skutecznych blokach.

Trzeci set również rozpoczął się po myśli przyjezdnych (3:4, 6:9 - po skutecznych atakach Jagody Materni). W środkowej części seta wynik oscylował wokół remisu (11:11, 17:17). Gdy wydawało się, że gospodynie przypuszczą decydujący szturm, w końcówce inicjatywę przejęły niespodziewanie siatkarki z Bydgoszczy. Decydujące punkty dla przyjezdnych wywalczyła Ewelina Krzywicka, która najpierw popisała się skutecznym atakiem, a w kolejnej akcji zablokowała Zaroślińską.

W czwartym secie podopieczne trenera Adama Grabowskiego znów toczyły zaciętą walkę z mistrzyniami Polski. Po skutecznych atakach Materni gospodynie przegrywały 8:9, ale skuteczna gra Zaroślińskiej pozwoliła odzyskać przewagę. Gra miała wyrównany przebieg do stanu 18:18, później decydujące ciosy wyprowadziły faworyzowane siatkarki Chemika, które wygrały pięć akcji z rzędu. Skuteczny blok ustalił wynik tej partii na 25:19 i zakończył spotkanie. MVP: Katarzyna Zaroślińska.

Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:10, 26:24, 22:25, 25:19)

Chemik: Agnieszka Bednarek-Kasza, Malwina Smarzek, Stefana Veljkovic, Anna Werblińska, Joanna Wołosz, Katarzyna Zaroślińska - Mariola Zenik (libero) - Jelena Blagojevic, Katarzyna Gajgał-Anioł

Pałac: Magda Jagodzińska, Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska, Natalia Misiuna, Marlena Pleśnierowicz, Małgorzata Śmieszek - Karolina Portalska (libero) - Paulina Bałdyga, Weronika Fojucik, Natalia Krawulska, Jagoda Maternia, Marta Ziółkowska.

Wyniki pozostałych meczów 15. kolejki Orlen Ligi:

2017-01-07: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec 3:1 (20:25, 29:27, 25:22, 25:19)
2017-01-07: Grot Budowlani Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (19:25, 19:25, 25:19, 16:25)