Selekcjoner zadzwoni do Bartmana i Żygadły?

Siatkówka

Już chwilę po nominacji Ferdinando de Giorgiego na selekcjonera pojawiły się spekulacje dotyczące decyzji personalnych nowego opiekuna reprezentacji Polski. Wśród nich pojawiały się również pytania o zawodników, których jego poprzednik Stephane Antiga konsekwentnie pomijał.

Przyjmujący Zbigniew Bartman i grający na pozycji rozgrywającego Łukasz Żygadło nie należeli do ulubieńców poprzedniego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Czy po zmianie trenera dwaj doświadczeni siatkarze powrócą do kadry? Warto przypomnieć, że de Giorgi i Żygadło współpracowali ze sobą w ekipie Fakieł Nowy Urengoj.

 

Wielu widzów Magazynu siatkarskiego "Polska 2017" zadało nowemu selekcjonerowi reprezentacji pytanie, czy sięgnie po Bartmana i Żygadłę.

 

 

"Dopóki nie dostanę takiego sygnału od federacji, nie będę mógł do nikogo oficjalnie zadzwonić. Obowiązkiem trenera kadry narodowej jest otworzyć drzwi dla wszystkich, dać im możliwość reprezentowania barw narodowych. Tak więc nie stawiam tu żadnych ograniczeń. Wszyscy ci, którzy grają w PlusLidze i innych utytułowanych zespołach będą mieli możliwość zasilenia tej kadry, a z nich dokonam wyboru tych najlepszych" - powiedział trener de Giorgi.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie