Alpejski PŚ: Amerykanka najlepsza w slalomie

Amerykanka Mikaela Shiffrin, liderka klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata, wygrała slalom w Mariborze. Drugie miejsce ze stratą 0,19 s zajęła Szwajcarka Wendy Holdener, a trzecie ze stratą 0,31 s Szwedka Frida Hansdotter.

Shiffrin, mistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata w tej konkurencji, prowadziła po pierwszym przejeździe, ale w drugim zanotowała czwarty czas. W finałowym przejeździe najszybsza była Słowenka Ana Bucik (15. po pierwszym), która ostatecznie uplasowała się na siódmej pozycji.

Bucik była szybsza od Amerykanki o 0,08 s. Shiffrin odniosła 27. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i umocniła się na czele klasyfikacji generalnej.

Pierwszego przejazdu nie ukończyła m.in. Słowaczka Veronika Velez-Zuzulova, która 3 stycznia była najlepsza w tej konkurencji w Zagrzebiu.

Debiutująca w Pucharze Świata Katarzyna Wąsek nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu, zajmując w pierwszym 56. miejsce.

21-letnia Shiffrin zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej mając 305 pkt przewagi nad Szwajcarką Larą Gut, która triumfowała w poprzednim sezonie.