Lider PLK skompromitowany! Tylko dwa punkty w całej kwarcie (WIDEO)

Koszykarze lidera Polskiej Ligi Koszykówki - Polskiego Cukru Toruń byli bliscy osiągnięcia historycznego wyniku w drugiej kwarcie spotkania ze Stelmetem Zielona Góra. Przez osiem minut nie potrafili trafić do kosza rywala, a gdy już to uczynili, okazało się, że były to jedyne punkty w całej kwarcie!

Gracze Polskiego Cukru Toruń do starcia ze Stelmetem Zielona Góra przystępowali z pozycji lidera PLK i bez jakiejkolwiek porażki w tym sezonie. Pierwsza kwarta potwierdziła, że podopieczni Jacka Winnickiego znajdują się w dobrej formie, bowiem 'gospodarze z Zielonej Góry nie mieli recepty na dobrą postawę gości. Torunianie prowadzili po 10 minutach 24:20 i nic nie zapowiadało katastrofy, jaka miała nadejść w kolejnej odsłonie.

Od pierwszych minut drugiej kwarty gospodarze zacieśnili szyki obronne, a po swoich udanych akcjach w ataku bardzo szybko wracali do defensywy. W niczym nie usprawiedliwiało to jednak tak fatalnych pudeł jak to Tomasza Śniega z początku drugiej odsłony. W ofensywie mylili się także Maksym Sandul i Kyle Weaver i momentalnie przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć w zatrważającym tempie.

Po siedmiu minutach i 55 sekundach torunianie nie mieli na koncie żadnego celnego rzutu w drugiej kwarcie! Dopiero pod koniec ósmej minuty Aleksander Perka trafił do kosza z czystej pozycji. Kilka chwil później okazało się, że były to jedyne punkty gości w całej odsłonie, którą podopieczni Winnickiego zakończyli ze skutecznością 6 procent (1/17)! Zielonogórzanie wygrali całą kwartę 19:2 upokarzając lidera PLK!

Fatalna seria w załączonym materiale wideo.