Milan Last Minute. Salamon tylko na ławce

AC Milan pokonał 1:0 Cagliari Calcio w niedzielnym meczu 19. kolejki Serie A. Zwycięską bramkę zdobył w 89 min. Carlos Bacca. Cały mecz na ławce rezerwowych Cagliari przesiedział były piłkarz Rossonerich, Bartosz Salamon.

Od początku spotkania mecz obfitował w sytuacje podbramkowe. Aktywniejsi byli milaniści, ale albo brakowało im dokładności, albo w bramce Cagliari dobrze spisywał się Rafael. Dodatkowo w pierwszej połowie z powodu kontuzji plac gry był zmuszony opuścić kapitan Milanu Ignazio Abate. Po przerwie Milan grał mądrze i spokojnie, stwarzał kolejne okazje i… wciąż był nieskuteczny. Goście zdobyli nawet bramkę, ale na szczęście klubu z San Siro arbiter odgwizdał spalonego.

Zwycięską bramkę dla Milanu zdobył w 89 min. Carlos Bacca. Kolumbijczyk odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym, a przy jego trafieniu asystował Gianluca Lapadula. Tuż po golu Bakki, arbiter główny tego spotkania, Piero Giacomelli, doliczył aż pięć minut. Mimo rozpaczliwych ataków Cagliari gospodarzom udało się utrzymać jednobramkowe prowadzenie. W 94 min. czerwoną kartkę obejrzał dodatkowo zawodnik Cagliari, Bruno Alves. Dzięki niedzielnym trzem punktom Milan zajmuje piąte miejsce w tabeli Serie A.

Cały mecz na ławce rezerwowych Cagliari przesiedział reprezentant Polski i były piłkarz Milanu, Bartosz Salamon.

AC Milan - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)
Bramka: Bacca 89'