Napastnik Zagłębia Lubin przeniósł się do Piasta Gliwice

Piłka nożna
Napastnik Zagłębia Lubin przeniósł się do Piasta Gliwice
fot.Cyfrasport

31-letni czeski napastnik Michal Papadopulos został piłkarzem wicemistrza Polski Piasta Gliwice. Występujący ostatnio w Zagłębiu Lubin zawodnik podpisał umowę obowiązującą do końca czerwca 2018 roku.

W barwach Zagłębia Czech występował 4,5 roku. W tym sezonie zagrał w 16 ekstraklasowych meczach, zdobył jedną bramkę. Jest pierwszym nowym graczem zatrudnionym przez Piasta tej zimy.„Stwierdziłem, że potrzebuję zmiany i muszę mieć dodatkową motywację. Dlatego też przed zimową przerwą zadeklarowałem, że chciałbym zmienić otoczenie. Gdy przyszła oferta z Piasta, nie musiałem się zbyt długo zastanawiać. Gliwice są blisko mojego domu, więc kiedy klub się mną zainteresował, to od razu chciałem tutaj przyjść” – wyjaśnił napastnik cytowany przez oficjalną stronę internetową Piasta.Trenerem gliwiczan jest rodak piłkarza Radoslav Latal. Obaj grali przed laty w Baniku Ostrawa.

 

Piast po wywalczeniu wicemistrzostwa miał słabszą jesień. Zajmuje po 20 meczach 13. miejsce mając 22 punkty. Latal, który latem na półtora miesiąca rozstał się z klubem niezadowolony z polityki transferowej, już wtedy powtarzał, że potrzebuje napastników. Klub nie zdołał zatrzymać wypożyczonych ze Sparty Praga kreatywnego czeskiego pomocnika Kamila Vacka, ani jego rodaka, bramkostrzelnego napastnika Martina Nespora.

 

Trener chciał zatrudnienia dwóch ofensywnych graczy, dostał dwóch nowych obrońców. Vacek wylądował ostatecznie w izraelskim Maccabi Hajfa, Nespor – w Zagłębiu Lubin. Gliwiczanie mieli jesienią problem ze zdobywaniem bramek, o czym mówili też piłkarze. Nie miał kto wykańczać akcji w polu karnym rywala. Chorwat Josip Barisic, skuteczny w poprzednim sezonie w duecie z Nesporem, stracił formę. Zatrudnienie austriackiego napastnika Sandro Gotala niewiele zmieniło.

 

Podopieczni Latala będą się przygotowywać do kolejnych meczów podczas dwóch zgrupowań, najpierw w czeskim Kravare, potem w hiszpańskim Alicante.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze