Puchar Anglii: Okazałe zwycięstwo Chelsea. Czerwona kartka legendy

Czołowe angielskie zespoły zdążyły już w ten weekend udowodnić, że pucharowe spotkania wcale nie muszą być formalnością. Zupełnie inaczej spisał się jednak lider Premier League, Chelsea. The Blues wysoko rozprawili się z trzecioligowym Peterborough 4:1 i awansowali do IV rundy FA Cup.

Lider błyskawicznie wziął sprawy w swoje ręce i zdominował kopciuszka z Peterborough. Wynik już w 18. minucie otworzył Pedro - jeden z podstawowych na co dzień zawodników Antonio Conte, który wystąpił także w pucharowym spotkaniu. Dużą część zespołu gospodarzy stanowili zawodnicy, którzy na co dzień nie mają zbyt wiele szans na występy. Kolejnym był Michy Batshuayi, który w obliczu doskonałej dyspozycji Diego Costy nie podnosi się z ławki rezerwowych.

Belgijski napastnik, w kontekście którego mówi się o półrocznym wypożyczeniu podwyższył wynik tuż przed przerwą. Po zmianie stron i golu Williana do głosu wreszcie zaczęli dochodzić goście: ich błyskawiczną kontrę faulem na wagę czerwonej kartki musiał przerwać kapitan-legenda The Blues, John Terry, a chwilę później do siatki Asmira Begovica trafił Tom Nichols. Wynik niedługo później ustalił Pedro i Chelsea zameldowała się w IV rundzie FA Cup niewielkim nakładem sił.

Równie przekonująco zwyciężyli inni przedstawiciele Premier League, Middlesbrough i Tottenham. Oba zespoły wykazały się cierpliwością i swoich rywali wypunktowały w drugich połowach.

Wyniki Pucharu Anglii:

Chelsea - Peterborough 4:1 (Pedro 18', 75', Batshuayi 43', Willian 52' - Nichols 70'; czerwona kartka: Terry 67', Chelsea)
Cardiff - Fulham 1:2 (Pilkington 8' - Johansen 14', Sessegnon 33')
Middlesbrough - Sheffield Wednesday 3:0 (Leadbitter 58', Negredo 67', De Roon 90'; czerwona kartka: Ayala 59', Boro)
Tottenham - Aston Villa 2:0 (Davies 71', Son 80')