Puchar Francji: Skromne zwycięstwo drużyny Lewczuka, kanonada ekipy Grosickiego!

W 1/32 finału Pucharu Francji drużyna Igora Lewczuka Girondins Bordeaux skromnie wygrała z drugoligowym Clermont 1:0, a Stade Rennes z Kamilem Grosickim dosłownie "rozbiło" amatorską drużynę Biarritz. Nie obyło się bez niespodzianek - ostatnia drużyna Ligue 1 wyeliminowała bowiem obecnego lidera z Nicei (2:1).

Gracze Girondins Bordeaux uniknęli wpadki w meczu z Clermont i pokonali grającego na codzień w Ligue 2 rywala 1:0. Cały mecz na murawie spędził Lewczuk, który świetnie sprawdza się w roli filaru defensywy "Żyrondystów". Do zespołu z Nowej Akwitanii dołączył 31 sierpnia zeszłego roku i w obecnym sezonie strzelił już premierowego gola, a także został wybrany do jedenastki kolejki francuskiego dziennika L'Equipe.

Stade Rennes, które zimą chce opuścić Kamil Grosicki, "rozstrzelało" amatorską drużynę Biarritz 6:0. Polski skrzydłowy rozegrał całe spotkanie, jednak nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Przed meczem skazywany na pożarcie zespół cieszył się z faktu, trafił na ekipę z najwyższej francuskiej klasy rozgrywkowej.

Do niespodzianki doszło w spotkaniu Lorient z OGC Nice. Ostatni zespół Ligue 1, po strzeleniu dwóch goli w drugiej połowie, wyeliminował obecnego lidera z tegorocznych rozgrywek. Obie bramki strzelili rezerwowi Jeremie Aliadiere i Walid Mesloub. Trener Nice Lucien Favre dał odpocząć Mario Balotellemu i nie umieścił go w kadrze na mecz.

Auxerre, z Ludovikiem Obraniakiem na pokładzie, potrzebowało dogrywki, aby rozprawić się z Troyes. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 2:2, jednak w dogrywce gospodarzom udało się dołożyć jeszcze dwa trafienia. Były reprezentant Polski zszedł z placu gry w 115. minucie spotkania.

W ostatnim niedzielnym meczu Pucharu Francji Olympique Lyon rozbił Montpellier 5:0. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Alexandre Lacazette, Mouctar Diakhaby i Nabil Fekir, a w drugiej dwa trafienia dołożył Maxwel Cornet. Całe spotkanie na ławce rezerwowych Lyonu przesiedział Maciej Rybus.

Spotkanie czwartoligowego Fleury-Merogis z Brestem zostało przełożone z powodu przemarzniętej murawy.