Serie A: Wygrana Interu w końcówce, Szczęsny broni zwycięstwa Romy!

W popołudniowych spotkaniach Serie A Inter Mediolan wydarł w końcówce trzy punkty w meczu z Udinese Calcio (2:1), a Roma, której barwy reprezentuje Wojciech Szczęsny, skromnie wygrała z Genoą 1:0.

W pierwszym niedzielnym meczu Serie A Inter rzutem na taśmę zdobył komplet punktów z Udinese (2:1). Bohaterem "Nerazzurrich" został strzelec obydwu goli Ivan Perisić. Pierwszą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a zwycięstwo swojej drużynie zapewnił uderzeniem głową w końcówce spotkania. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo Interu, zajmującego obecnie siódme miejsce w tabeli.

Dobry występ zaliczył w niedzielę Wojciech Szczęsny, którego Roma skromnie pokonała na wyjeździe Genoę 1:0. Polak swoją obecność w bramce zaznaczył w 24. minucie, kiedy obronił groźne uderzenie Lucasa Ocamposa z narożnika pola karnego. Napastnik sprawdził jeszcze jego czujność w doliczonym czasie gry, jednak ponownie górą był golkiper, który sparował piłkę zmierzającą w kierunku prawego górnego rogu bramki. "Giallorossi" na prowadzenie wyszli w 36. minucie po samobójczym trafieniu Armando Izzo i utrzymali je już do końca meczu.

Prawdziwą "strzelaninę" urządzili Chievo zawodnicy Atalanty. Drużyna z Lombardii, po dwóch golach Alejandro Gomeza, a także jednym trafieniu Andrei Contiego i Remo Freulera wygrała z werończykami aż 4:1.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Sassuolo z Torino. Również w Rzymie, gdzie Lazio podejmowało Crotone, przez długi czas zanosiło się na remis. W pierwszej połowie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Lucas Biglia, jednak w 90. minucie gry na listę strzelców wpisał się Ciro Immobile i czwarta drużyna w lidze włoskiej zgarnęła komplet punktów.

Mecz Pescary z Fiorentiną został przełożony z powodu niesprzyjających warunków pogodowych.

Komplet wyników Serie A dostępny pod tym LINKIEM.