Lider wrócił na boisko

Piłka nożna
Lider wrócił na boisko
fot. PAP

Przygotowania do rozgrywek rozpoczął w poniedziałek lider piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia Białystok. Po tygodniu treningów na miejscu drużyna wyjedzie na trzytygodniowy obóz do Turcji. Ligowe zmagania wznowi meczem z wiceliderem Lechią w Gdańsku.

W poniedziałek część zespołu spotkała się przed południem na pierwszym treningu, przeprowadzonym na bocznym boisku stadionu miejskiego, a część przechodziła jeszcze badania lekarskie. Pierwszy trening całej kadry zaplanowano na wtorek.

 

W zespole nie ma na razie zmian, sztab szkoleniowy przygląda się dwóm testowanym zawodnikom. Jednym z nich jest 24-letni obrońca Aleksandar Damcewski, czterokrotny reprezentant Macedonii. Ostatnio występował on w kazachskim FK Atyrau, z którym białostoczanie grali kontrolnie przed rokiem podczas zimowego zgrupowania.

 

W sobotę Jagiellonia ma w planie sparing z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki; mecz rozegrany zostanie w Białymstoku. W niedzielę zespół trenera Michała Probierza wyjeżdża do Turcji, która już od kilku lat jest bazą zimowych przygotowań białostoczan.

 

Tym razem zgrupowanie będzie blisko trzytygodniowe. W jego trakcie zaplanowano sześć meczów kontrolnych, np. z Łudogorcem Razgrad, Dynamem Tbilisi czy Terekiem Grozny. Do kraju białostoczanie wracają 5 lutego. Tydzień później rozgrywki wznowią meczem na szczycie tabeli ekstraklasy - w Gdańsku spotkają się z Lechią.

BC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie