Siatkarze IBB Polonia Londyn zagrają na stadionie lekkoatletycznym!

Siatkówka
Siatkarze IBB Polonia Londyn zagrają na stadionie lekkoatletycznym!
fot. PAP

W środę, 1 lutego, w Narodowym Centrum Sportowym Crystal Palace w Londynie odbędzie się historyczny mecz 1/8 Pucharu CEV Challenge. IBB Polonia Londyn zmierzy się z holenderskim Draisma Dynamo Apeldoorn.

Narodowe Centrum Sportowe Crystal Palace to stadion lekkoatletyczny, który podczas zawodów może pomieścić aż 24 tysiące widzów. – Nie licząc Igrzysk Olimpijskich w 2012 r., nadchodzący mecz będzie największym siatkarskim wydarzeniem w Anglii. Europejski poziom można było jeszcze obejrzeć w 2015 roku, kiedy odbyły się mecze w ramach London Legacy Volleyball Cup, którego byliśmy gospodarzem, jednak nie był to oficjalny turniej CEV - mówi Chrys Hykiel cytowany na stronie internetowej sportowiec.co.uk.

Klub z Wysp Brytyjskich w spektakularny sposób awansował do tej fazy rozgrywek. W poprzedniej rundzie Polonia grała w bełchatowskiej hali Energia, a podczas "domowego" spotkania, pokonała węgierską drużynę FINO Kaposvar SE 3:1 (25:17, 25:22, 19:25, 25:19). W Złotym secie było 15:10.

Przed IBB Polonią żadna angielska drużyna siatkarska nie wygrała meczu w Pucharze Challenge. - Dlatego myślę, że odbywająca się tutaj kolejna faza rozgrywek zainteresuje szerokie grono kibiców oraz wzbudzi ciekawość mediów. Żaden poważny fan siatkówki nie może przegapić tego wydarzenia! – twierdzi Hykiel, dyrektor sportowy IBB Polonii Londyn.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze