Internauci są jednak bezlitośni i gdy jeden z nich umieścił w sieci zdjęcie znalezione w starym numerze "Bravo Sport", fotka natychmiastowo została podchwycona przez miłośników surfowania w Internecie. Od razu też zauważono, że 15-letni Żyła wyglądał na fotografii prawie identycznie, jak 15 lat później.

 

fot. Bravo Sport


Skoczek z Wisły w 2002 roku, czyli w momencie, gdy Adam Małysz był w wielkiej sportowej formie, był jednym z bohaterów reportażu Bravo Sport o grupie młodych zdolnych adeptów skoków narciarskich. Nie samo zdjęcie Żyły jest jednak najlepsze, a wypowiedź młodego Piotrka, który marzył już o przyszłych sukcesach. - Uwielbiam skoki narciarskie. Chcę zostać mistrzem Polski, a później może nawet mistrzem świata! - mówił wtedy.

Mistrzostwo Polski Żyła już ma, na najwyższym stopniu podium mistrzostwa świata jeszcze nie stał. Okazja do nadrobienia zaległości jeszcze w tym roku, bowiem 22 lutego w Lahti rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Może być jednak ciężko o tytuł, bowiem by go zdobyć Żyła musiałby pokonać znajdującego się w jeszcze lepszej formie... Kamila Stocha. Takiego doczekaliśmy się pokolenia!